home
account
help
support
SA logo
FAQ
A to Z

 
Liga 2

ROUND12345678910111213141516171819
20212223242526272829303132333435363738

Season archive

GamesGoals1X2
30782.601756.67%26.67%1136.67%

League table
2019/20OverallHomeAway
PWDLFAGdfPtsFormPWDLFAPWDLFA
12Gloria Buzău3300101+99WWW-220080110021
21UTA Arad330090+99WWW-220060110030
31Turris-Oltul330081+79WWW-220051110030
4Şcolar Reşiţa321062+47WXW-220051101011
51CS Mioveni321031+27WXW-101011220020
62Fotbal Club Argeș320152+36WWL-210122110030
77Petrolul Ploiești320155+06WLW-100103220052
85Concordia320144+06WLW-220031100113
94Rapid București311144+04LWO-211031100113
103Farul311122+04LWO-110010201112
112ASU Politehnica Timişoara310232+13LWL-200202110030
121Universitatea Cluj310233+03LWL-110030200203
133Metaloglobus310245-13WLL-210142100103
144Csíkszereda310234-13LWL-110030200204
153Ripensia310236-33LLW-100112210124
161Viitorul Târgu Jiu310225-33LLW-210122100103
172Daco-Getica310214-33WLL-100103210111
18Dunărea Călărași300317-60LLL-100113200204
191Pandurii300318-70LLL-100103200215
203Sportul Snagov3003112-110LLL-100103200219

Results
Saturday, 17 August 2019
3UTA Arad3-0Csíkszereda
3Gloria Buzău7-0Sportul Snagov
3ASU Politehnica Timişoara0-1Daco-Getica
3Şcolar Reşiţa3-1Pandurii
3Metaloglobus3-0Ripensia
3Fotbal Club Argeș1-0Universitatea Cluj
3Viitorul Târgu Jiu0-1CS Mioveni
Sunday, 18 August 2019
3Concordia2-1Farul
3Dunărea Călărași1-3Petrolul Ploiești
Tuesday, 20 August 2019
3Turris-Oltul3-1Rapid București
Fixtures
Saturday, 24 August 2019
4Rapid București-ASU Politehnica Timişoara
4Pandurii-Viitorul Târgu Jiu
4Daco-Getica-Şcolar Reşiţa
4Concordia-Turris-Oltul
4Sportul Snagov-Metaloglobus
4Ripensia-UTA Arad
4Csíkszereda-Dunărea Călărași
Sunday, 25 August 2019
4Universitatea Cluj-Gloria Buzău
Monday, 26 August 2019
4Farul-Petrolul Ploiești
Tuesday, 27 August 2019
4CS Mioveni-Fotbal Club Argeș

Top Scorers
4Valentin ALEXANDRU (Gloria Buzău, 1p)
3Valentin BUHĂCIANU (UTA Arad)
Dragoș TESCAN (Turris-Oltul)
Ovidiu HEREA (Metaloglobus, 1p)
Andrei BLEJDEA (Fotbal Club Argeș)
Ciprian RUS (UTA Arad, 1p)
2Dumitru ENE (Şcolar Reşiţa)
Sergiu ARNĂUTU (Petrolul Ploiești)
Valentin BALINT (CS Mioveni, 1p)
Valentin MUNTEANU (Gloria Buzău)
Cătălin HLISTEI (Rapid București, 1p)
Alexandru POP (Universitatea Cluj)