home
account
help
support
SA logo
FAQ
A to Z

 
Division 1 Norra

ROUND123456789101112131415
161718192021222324252627282930

Season archive

GamesGoals1X2
1043123.004341.35%3028.85%3129.81%

League table
2019OverallHomeAway
PWDLFAGdfPtsFormPWDLFAPWDLFA
1Akropolis139403611+2531WWWW64201937520178
2Umeå1310032413+1130WWWL7601157640296
3Carlstad United136522113+823XWOL63301167322107
4Linköping City136432616+1022WOOX641116672321010
5Sandviken136432316+722WLXL63121387331108
6Karlstad135531812+620WXLW6222877331105
7Karlslund134811713+420WOXW835095513188
8Vasalund133732019+116LXXX72411186132911
9Sylvia135172630-416LLLW7313161462041016
10Gefle134361215-315LOLW731387612348
11Tegs SK134271521-614XXLL6213997214612
122Rynninge134272431-714WLXW731315146114917
131Sollentuna132651516-112LOWX6132967133610
141Forward133281626-1011LWWL62047107124916
15Nyköping132471531-1610LLLL622210137025518
16Boden13139429-256LXWX70343106105119

Results
Friday, 14 June 2019
13Umeå2-0Boden
13Linköping City3-2Sylvia
13Karlstad3-1Forward
Saturday, 15 June 2019
13Gefle0-1Sandviken
13Carlstad United1-1Tegs SK
13Karlslund2-1Sollentuna
13Rynninge6-4Nyköping
Sunday, 16 June 2019
13Vasalund1-2Akropolis
Fixtures
Thursday, 20 June 2019
14Forward-Karlslund
14Sollentuna-Umeå
Sunday, 23 June 2019
14Vasalund-Sylvia
14Sandviken-Karlstad
14Boden-Rynninge
14Nyköping-Carlstad United
14Akropolis-Gefle
14Tegs SK-Linköping City

Top Scorers
12Leo ENGLUND (Sandviken, 2p)
10Victor SÖDERSTRÖM (Akropolis)
7MICHAEL Vinicius (Linköping City, 2p)
Josef IBRAHIM (Forward, 3p)
Adhavan RAJAMOHAN (Akropolis)
Liridon SELMANI (Karlstad, 1p)
6Alexis BBAKKA (Carlstad United)
Ekin BULUT (Vasalund)
Niklas SÖDERBERG (Sylvia)
Samuel KROON (Umeå)
Timothy McNEIL (Carlstad United)
Antonios BAHDKE (Sylvia)
Victor EDVARDSEN (Karlstad)
5Grace TANDA (Gefle, 1p)
Fredrik ALM (Linköping City)
Isaac BOYE (Umeå, 3p)
ANDERSON Ponciano (Rynninge, 1p)
Jason ROMERO (Nyköping, 1p)
Anton ERIKSSON (Umeå, 1p)
4Cedrik DANHA (Vasalund)
Christer LIPOVAC (Karlslund, 1p)
Linus JANSSON (Rynninge)
Felix BENGTSSON (Sylvia)
Tidjani DIAWARA (Rynninge)
Nicklas LINDQVIST (Akropolis)
Mahammed MOMIN (Karlslund)
Linus SAHLIN (Tegs SK)
David SEGER (Sollentuna)