ALB

ALG

ARG

ARM

AUS

AUT

AZE

BEL

BIH

BLR

BOL

BRA

BUL

CHI

CHN

COL

CRC

CRO

CYP

CZE

DEN

ECU

EGY

ENG

ESP

EST

FIN

FRA

GEO

GER

GRE

HUN

IRL

IRN

ISL

ISR

ITA

JPN

KAZ

KOR

LTU

LVA

MDA

MEX

MKD

MLT

MNE

NED

NIR

NOR

PAR

PER

POL

POR

QAT

ROU

RSA

RUS

SCO

SRB

SUI

SVK

SVN

SWE

TUR

UKR

URU

USA

VEN
home
account
help
support
FAQ
A to Z

 
Nacional B
Primera A | Primera B | latest | squads | Copa Argentina

ROUND12345678910111213141516171819202122
23242526272829303132333435363738394041424344

GamesGoals1X2
22311.401150.00%418.18%731.82%

TABLE
2017/18OverallHomeAway
PWDLFAGdfPtsFormPWDLFAPWDLFA
15Brown de Adrogue220020+26WW--110010110010
25San Martín (Tuc)211010+14OW--110010101000
310Los Andes211010+14WO--101000110010
410Quilmes211010+14WO--110010101000
511Deportivo Riestra110031+23W---000000110031
613Guillermo Brown210131+23WL--110030100101
76Estudiantes (SL)210121+13LW--110020100101
86Villa Dálmine210121+13LW--110020100101
95Aldosivi110021+13W---000000110021
107Atlético Rafaela210121+13LW--100101110020
114Atlético Mitre110010+13W---110010000000
125Agropecuario110010+13W---000000110010
1312Gimnasia (J)210122+03WL--100102110020
146Instituto210111+03LW--110010100101
157Ferro210111+03WL--110010100101
168All Boys210112-13WL--110010100102
1712Juventud Unida (G)210113-23LW--110010100103
189Independiente Rivadavia202011+02OX--101000101011
199Nueva Chicago101011+01X---101011000000
209Sarmiento101000+01O---101000000000
219Deportivo Morón201113-21LO--100113101000
224Santamarina200213-20LL--100112100101
233Flandria200202-20LL--100101100101
243Almagro200202-20LL--100101100101
252Boca Unidos200204-40LL--100102100102

RESULTS
Sunday, 17 September 2017
1Instituto1-0Guillermo Brown
1Nueva Chicago1-1Independiente Rivadavia
1Juventud Unida (G)1-0Flandria
Monday, 18 September 2017
1Sarmiento0-0Quilmes
Friday, 22 September 2017
2Atlético Rafaela0-1Los Andes
2Deportivo Morón1-3Deportivo Riestra
2Independiente Rivadavia0-0San Martín (Tuc)
Saturday, 23 September 2017
2Ferro1-0Almagro
2Quilmes1-0Villa Dálmine
2Brown de Adrogue1-0Instituto
Sunday, 24 September 2017
2All Boys1-0Santamarina
2Flandria0-1Agropecuario
2Guillermo Brown3-0Juventud Unida (G)
2Boca Unidos0-2Gimnasia (J)
2Atlético Mitre1-0Estudiantes (SL)

FIXTURES
Monday, 25 September 2017
2Aldosivi-Nueva Chicago
Friday, 29 September 2017
3Deportivo Riestra-Atlético Rafaela
Saturday, 30 September 2017
3Instituto-Ferro
3Almagro-Independiente Rivadavia
3Los Andes-Boca Unidos
3Nueva Chicago-All Boys
3San Martín (Tuc)-Aldosivi
3Santamarina-Atlético Mitre
3Villa Dálmine-Sarmiento
3Estudiantes (SL)-Deportivo Morón
3Agropecuario-Guillermo Brown
Sunday, 1 October 2017
3Gimnasia (J)-Quilmes
3Juventud Unida (G)-Brown de Adrogue

TOP SCORERS
 2 Fabrizio PALMA (Guillermo Brown)
 1 Juan GALEANO (San Martín (Tuc))
Santiago NAGÜEL (Brown de Adrogue)
Manuel BUSTOS (Atlético Rafaela)
Brian GÓMEZ (Brown de Adrogue)
Braian GUILLE (Santamarina)
Gastón ADA (Estudiantes (SL))
Rodrigo BOGADO (Los Andes)
José MÉNDEZ (Independiente Rivadavia)
Federico FATTORI (Nueva Chicago)
Antonio MEDINA (Aldosivi)
Luis SALCES (Gimnasia (J))
Fernando TELECHEA (Aldosivi)
Lucas PITTINARI (Atlético Rafaela)
Ariel COLZERA (Juventud Unida (G), 1p)
Osvaldo BARSOTTINI (Ferro)
Adrián MARTÍNEZ (Guillermo Brown)
Maximiliano SALAS (All Boys, 1p)
Ricardo BLANCO (Instituto, 1p)
Felipe CADENAZZI (Quilmes, 1p)
Renso PÉREZ (Villa Dálmine)
Alexis BLANCO (Gimnasia (J))
Pablo BURZIO (Villa Dálmine)

 
Copyright © SoccerAssociation.com. All rights reserved. Privacy.