home
account
help
support
SA logo
FAQ
A to Z

 
I Liga

ROUND1234567891011121314151617
1819202122232425262728293031323334

Season archive

GamesGoals1X2
892212.483438.20%2629.21%2932.58%

League table
2018/19OverallHomeAway
PWDLFAGdfPtsFormPWDLFAPWDLFA
1Raków Częstochowa10631156+921XXWW6420113421143
2Bytovia Bytów105412011+919XWXW4121646420147
3Sandecja10541137+619XWWW431051623186
42Chojniczanka104421613+316LWWL6420148402225
51Wigry Suwałki104421311+216OXWW632196412145
61ŁKS Łódź105141410+416WWLW4103366411114
73GKS Jastrzębie104331312+115WLWW722389321053
83Odra Opole104331714+315XWWX7421147301237
92Puszcza Niepołomice104241215-314WLWX520358522177
101GKS Tychy103431515+013XLWX6321117402248
111Podbeskidzie103341315-212LXLX511369522176
124Chrobry Głogów1033489-112LWLW621365412124
13Stal Mielec1033488+012OXLX302112731376
143Garbarnia Kraków10235818-109WXLL511349512249
151Warta Poznań9234814-69XLXL512258411236
16GKS Katowice10226712-58XLLL512255510427
171ŁKS Nieciecza102261320-78WLLL5122565104814
183Stomil Olsztyn9216811-37LLLL0000009216811

Results
Saturday, 15 September 2018
10GKS Tychy2-2Podbeskidzie
10Sandecja1-1Bytovia Bytów
10Chojniczanka2-1Stomil Olsztyn
10GKS Jastrzębie1-2Garbarnia Kraków
Sunday, 16 September 2018
10Raków Częstochowa1-1Stal Mielec
Wednesday, 19 September 2018
9GKS Katowice2-2Odra Opole
9Stal Mielec0-0Wigry Suwałki
9Podbeskidzie0-3ŁKS Łódź
9ŁKS Nieciecza2-1Chojniczanka
9Chrobry Głogów2-3Puszcza Niepołomice
26GKS Jastrzębie2-1Stomil Olsztyn
Fixtures
Saturday, 22 September 2018
11ŁKS Łódź-GKS Tychy
11Stal Mielec-GKS Jastrzębie
11Stomil Olsztyn-Odra Opole
11Warta Poznań-Raków Częstochowa
11ŁKS Nieciecza-Chrobry Głogów
11Garbarnia Kraków-Chojniczanka
11Bytovia Bytów-Wigry Suwałki
Sunday, 23 September 2018
11GKS Katowice-Puszcza Niepołomice
11Podbeskidzie-Sandecja

Top Scorers
5Juliusz LETNIOWSKI (Bytovia Bytów)
Martin ADAMEC (Wigry Suwałki)
Maciej MAŁKOWSKI (Sandecja, 2p)
4Patryk BRYŁA (ŁKS Łódź)
Łukasz SIERPINA (Podbeskidzie, 1p)
Hubert WOŁĄKIEWICZ (Chojniczanka, 4p)
Vladislavs GUTKOVSKIS (ŁKS Nieciecza)
Krzysztof DRZAZGA (Puszcza Niepołomice)
Valērijs ŠABALA (Podbeskidzie)
3Wojciech TROCHIM (Chojniczanka)
Daniel TANZYNA (GKS Tychy)
Michał JAKÓBOWSKI (Bytovia Bytów)
Kamil ADAMEK (GKS Jastrzębie)
Mariusz RYBICKI (Odra Opole)
Krzysztof GANCARCZYK (GKS Jastrzębie)
Rafał NIZIOŁEK (Odra Opole, 1p)
Łukasz SZCZEPANIAK (Puszcza Niepołomice)
IVÁN MARTÍN Gómez (Odra Opole)
Szymon LEWICKI (Raków Częstochowa)
Krzysztof BIEGAŃSKI (Warta Poznań)
Michal GÓRAL (Stomil Olsztyn)