ALB

ALG

ARG

ARM

AUS

AUT

AZE

BEL

BIH

BLR

BOL

BRA

BUL

CHI

CHN

COL

CRC

CRO

CYP

CZE

DEN

ECU

EGY

ENG

ESP

EST

FIN

FRA

GEO

GER

GRE

HUN

IRL

IRN

ISL

ISR

ITA

JPN

KAZ

KOR

LTU

LVA

MDA

MEX

MKD

MLT

MNE

NED

NIR

NOR

PAR

PER

POL

POR

QAT

ROU

RSA

RUS

SCO

SRB

SUI

SVK

SVN

SWE

TUR

UKR

URU

USA

VEN
home
account
help
support
FAQ
A to Z

 
Premier Liga
Pervi Divizion | Vtoroi g.Zapad | Vtoroi g.Centr | Vtoroi g.Yug | Vtoroi g.Ural-Povolzhye | Vtoroi g.Vostok | latest | squads | Kubok

ROUND123456789101112131415
161718192021222324252627282930

GamesGoals1X2
1603181.988050.00%4729.38%3320.63%

TABLE
2016/17OverallHomeAway
PWDLFAGdfPtsFormPWDLFAPWDLFA
1Spartak2014333016+1445XWXW10901163105321413
2Zenit2011633514+2139WLOO119202479243117
3CSKA2011632611+1539WWOW95401731162398
4FK Krasnodar208932817+1133OWXX127412310815257
5Ufa209561413+132OWWW9342771161476
6Amkar208661714+330LWLW972010011146714
71Rostov208662512+1330OOWO10730152101361010
81Terek208572123-229LOLL1262414128233711
9Rubin207672120+127LOWL1054113510226815
10Lokomotiv206952616+1027XLWW1035213810343138
11Anzhi206591420-623WLLL103437710316713
12Ural2055101327-1420WLWL1041571010145617
13Gazovik Orenburg2037101422-816LOWL1034310810037414
14Krylia Sovetov2037101724-716OLLX10343141110037313
15Arsenal203611828-2015LWLW93334811038420
16Tom203314941-3212WLLL931551811029423

RESULTS
Friday, 17 March 2017
20Anzhi1-0Gazovik Orenburg
Saturday, 18 March 2017
20Lokomotiv1-1Spartak
20Ural1-0Rubin
20Tom1-0Amkar
Sunday, 19 March 2017
20Zenit2-0Arsenal
20Krylia Sovetov0-0Rostov
20Terek0-1CSKA
20FK Krasnodar0-0Ufa

FIXTURES
Friday, 31 March 2017
21Anzhi-Ural
Saturday, 1 April 2017
21Arsenal-Tom
21Ufa-Lokomotiv
Sunday, 2 April 2017
21CSKA-Krylia Sovetov
21Rubin-Zenit
21Amkar-Terek
Monday, 3 April 2017
21Spartak-Gazovik Orenburg
21Rostov-FK Krasnodar

TOP SCORERS
 11 Fedor SMOLOV (FK Krasnodar, 3p)
 8 JONATHAS Cristian (Rubin, 1p)
Artem DZYUBA (Zenit, 1p)
Bekim BALAJ (Terek)
 7 ARI (Lokomotiv)
GIULIANO Victor (Zenit, 2p)
Quincy PROMES (Spartak)
 5 Lacina TRAORÉ (CSKA)
Maksim KANUNNIKOV (Rubin)
Aleksandr SAMEDOV (Spartak, 3p)
ZÉ LUÍS (Spartak)
Sergei KORNILENKO (Krylia Sovetov)
Yohan MOLLO (Zenit, 2p)
 4 Eric BICFALVI (Ural)
Sardar AZMOUN (Rostov)
Róbert MAK (Zenit)
Dmitri POLOZ (Rostov)
Gheorghe GROZAV (Terek, 2p)
Domenico CRISCITO (Zenit, 3p)
Pavel NEKHAICHIK (Gazovik Orenburg)
Kehinde FATAI (Ufa)
Blagoy GEORGIEV (Gazovik Orenburg, 3p)
MAICON Marques (Lokomotiv)
Denis GLUSHAKOV (Spartak)
Aleksandr EROKHIN (Rostov)
Jano ANANIDZE (Spartak)

 
Copyright © SoccerAssociation.com. All rights reserved. Privacy.