ALB

ALG

ARG

ARM

AUS

AUT

AZE

BEL

BIH

BLR

BOL

BRA

BUL

CHI

CHN

COL

CRC

CRO

CYP

CZE

DEN

ECU

EGY

ENG

ESP

EST

FIN

FRA

GEO

GER

GRE

HUN

IRL

IRN

ISL

ISR

ITA

JPN

KAZ

KOR

LTU

LVA

MDA

MEX

MKD

MLT

MNE

NED

NIR

NOR

PAR

PER

POL

POR

QAT

ROU

RSA

RUS

SCO

SRB

SUI

SVK

SVN

SWE

TUR

UKR

URU

USA

VEN
home
account
help
support
FAQ
A to Z

 
Vtoroi Divizion g.Centr
Premier Liga | Pervi Divizion | Vtoroi g.Zapad | Vtoroi g.Yug | Vtoroi g.Ural-Povolzhye | Vtoroi g.Vostok | latest | squads | Kubok

ROUND12345678910111213
14151617181920212223242526

GamesGoals1X2
34872.551647.06%720.59%1132.35%

TABLE
2017/18OverallHomeAway
PWDLFAGdfPtsFormPWDLFAPWDLFA
11Ararat5410124+813WWWX211052330072
21Kaluga5320103+711XWWX321031211072
33Metallurg Lipetsk531185+310WXWL330051201134
41Ryazan531195+410XWWW220062311133
5Strogino430164+29WLWW210122220042
62Saturn530266+09LWLW320154210112
7Torpedo522164+28WLXW210133312031
81Sokol512256-15XLXL312042200214
91Energomash512256-15LLXW302123210133
102Rotor-2510459-43LLWL210132300327
111Khimik Novomoskovsk510438-53LLLW210133300305
122Zenit Pensa5104313-103WLLL200217310226
132Dinamo Bryansk410356-13WLLL210132200224
141Zorky Krasnogorsk503248-43XXXL301226202022

RESULTS
Friday, 11 August 2017
4Torpedo1-2Strogino
4Saturn2-1Energomash
4Dinamo Bryansk2-0Sokol
4Ryazan4-1Rotor-2
4Zenit Pensa0-5Kaluga
4Ararat3-0Khimik Novomoskovsk
4Zorky Krasnogorsk2-2Metallurg Lipetsk
Friday, 18 August 2017
5Sokol1-1Zorky Krasnogorsk
5Kaluga1-1Ryazan
5Energomash1-2Ararat
5Khimik Novomoskovsk1-2Zenit Pensa
5Rotor-20-2Torpedo
Saturday, 19 August 2017
5Metallurg Lipetsk2-0Saturn

FIXTURES
Friday, 25 August 2017
6Torpedo-Kaluga
6Ryazan-Khimik Novomoskovsk
6Zorky Krasnogorsk-Strogino
Sunday, 27 August 2017
6Saturn-Sokol
6Dinamo Bryansk-Rotor-2
6Energomash-Metallurg Lipetsk
6Ararat-Zenit Pensa

TOP SCORERS
 6 Roman PAVLYUCHENKO (Ararat, 2p)
 5 Ivan SERGEEV (Strogino)
 4 Yuri DUBROVIN (Kaluga, 1p)
Andrei OVCHINNIKOV (Metallurg Lipetsk, 2p)
 3 Igor LEBEDENKO (Ararat)
 2 Artem MASLEVSKY (Dinamo Bryansk)
Nikita DUBCHAK (Zorky Krasnogorsk, 1p)
Aleksandr ERKIN (Dinamo Bryansk, 2p)
Ivan RODIN (Kaluga, 1p)
Sergei ZAITSEV (Ryazan)
Aleksei GOGIYA (Khimik Novomoskovsk)
Rahim SADIKHOV (Torpedo)
Evgeni DUDIKOV (Sokol, 1p)
Marat IZMAILOV (Ararat)
Damir TREGULOV (Torpedo)
Vladislav MESCHERYAKOV (Ryazan)
Ruslan AKHVLEDIANI (Metallurg Lipetsk)
Aleksandr SHABICHEV (Rotor-2)

 
Copyright © SoccerAssociation.com. All rights reserved. Privacy.