home
account
help
support
SA logo
FAQ
A to Z

 
Pervi Divizion

ROUND12345678910111213141516171819
20212223242526272829303132333435363738

Season archive

GamesGoals1X2
1202812.344033.33%3932.50%4134.17%

League table
2018/19OverallHomeAway
PWDLFAGdfPtsFormPWDLFAPWDLFA
11Spartak Tambov128312412+1227WWXW62311176600135
21Tom12822177+1026LWWW8611143421134
31Spartak-2127231910+923WLLW5311747412126
41Avangard127231510+523WXWW6312556411105
5FK Krasnodar-2125521514+120LXLX613269642095
6Chertanovo125522216+620XWXW7340147521289
7Olimpiec12543129+319XLWL632185622244
82Shinnik124531010+017XXOW724165521245
91Fakel125161515+016LWWX6312956204610
101PFC Sochi124441916+316LLXX5113477331159
111Khimki124441718-116XXXX512289732299
121Mordovia124351616+015LWLW6114811632185
13SKA-Khabarovsk122821616+014XXXL6231966051710
14Tyumen123451115-413WLOL9342108300317
15Luch-Energiya1225556-111XLOL721444504112
161Baltika122551420-611XXLL5122577133913
171Sibir12246816-810LLXL5113367133510
18Rotor12174813-510XXXX412144805349
19Armavir12228821-138WWOL5113587115313
20Zenit-2121381021-116WXXX6015615612346

Results
Wednesday, 19 September 2018
12Shinnik1-1SKA-Khabarovsk
12Tyumen2-1PFC Sochi
12Baltika1-1Rotor
12Spartak Tambov3-0Tom
12Sibir0-1Zenit-2
12Mordovia1-4Avangard
12Armavir4-1Fakel
12FK Krasnodar-20-3Spartak-2
12Olimpiec1-1Khimki
12Chertanovo1-1Luch-Energiya
Fixtures
Sunday, 23 September 2018
13Rotor-Olimpiec
13Shinnik-Mordovia
13Fakel-FK Krasnodar-2
13Tom-Chertanovo
13Khimki-Armavir
13Luch-Energiya-Sibir
13Avangard-Tyumen
13Zenit-2-Baltika
13Spartak-2-SKA-Khabarovsk
13PFC Sochi-Spartak Tambov

Top Scorers
8Maksim BARSOV (PFC Sochi)
6Vladislav PANTELEEV (Spartak-2, 1p)
Igor LEBEDENKO (Fakel)
Vladimir OBUKHOV (Mordovia, 1p)
Senin SEBAI (Spartak Tambov, 2p)
5Oleg CHERNYSHOV (Spartak Tambov)
Vladislav SARVELI (Chertanovo)
Maxim VOTINOV (Tyumen, 1p)
Ilya KUKHARCHUK (Tom)
Daniil UTKIN (FK Krasnodar-2, 1p)
Hizir APPAEV (Spartak Tambov, 2p)
Maksim KAZANKOV (SKA-Khabarovsk, 3p)
4Anton ZINKOVSKY (Chertanovo, 2p)
Aleksandr RUDENKO (Spartak-2)
Vladimir DYADYUN (Baltika)
Nikita BEZLIKHOTNOV (Armavir)
Roman AKBASHEV (Avangard)
Mikhail PETRUSEV (Khimki, 4p)
3Ruslan MUKHAMETSHIN (Mordovia)
Timur AYUPOV (Olimpiec)
Roman EZHOV (Chertanovo)
Sylvanus NIMELY (Spartak-2)
Ilya BELOUS (Khimki)
Konstantin BAZELYUK (SKA-Khabarovsk)
Mikhail BIRYUKOV (Fakel)
Anzor SANAYA (PFC Sochi)
Pavel KIREENKO (Sibir)
Maksim GLUSHENKOV (Chertanovo)
Ishkhan GELOYAN (Shinnik)