home
account
help
support
SA logo
FAQ
A to Z

 
Regionalliga Nordost

ROUND1234567891011121314151617
1819202122232425262728293031323334

Season archive

GamesGoals1X2
1444062.816746.53%3020.83%4732.64%

League table
2018/19OverallHomeAway
PWDLFAGdfPtsFormPWDLFAPWDLFA
1Chemnitzer FC1615014311+3245LWWW87011968800245
2Berliner AK 071611233216+1635WWLW85121298611207
31Rot-Weiss Erfurt168622714+1330WXWW85211788341106
41Hertha BSC Berlin II169343321+1230LWWL860220883321313
5Wacker Nordhausen167631814+427WXLL8431118833276
6Viktoria Berlin167362317+624WWLL84221468314911
7SV Babelsberg 03166372321+221LXWL8413121182241110
8BFC Dynamo165562028-820LXOW723251193241517
97VSG Altglienicke165472728-119WXLW9324141372231315
1051.FC Lokomotive Leipzig165472122-119WXWL83321278215915
112VfB Auerbach165471822-419XLWW832310128224810
122FSV Union Fürstenwalde165472025-519XXOW831491282331113
132FC Oberlausitz165471827-919XLLO833210118215816
142Germania Halberstadt165382022-218XLWO832313108215712
152Bischofswerda165381324-1118XWLL83147138224611
162Budissa Bautzen165381123-1218XLWL8422858116318
17ZFC Meuselwitz1641112537-1213LLLL831416178107920
18Optik Rathenow1622121434-208LXLW821513178017117

Results
Friday, 9 November 2018
16Rot-Weiss Erfurt3-1SV Babelsberg 03
Saturday, 10 November 2018
16Chemnitzer FC0-1Viktoria Berlin
16VfB Auerbach2-2FSV Union Fürstenwalde
16Optik Rathenow0-2Wacker Nordhausen
16VSG Altglienicke5-0BFC Dynamo
Sunday, 11 November 2018
16Berliner AK 073-1ZFC Meuselwitz
16Germania Halberstadt1-1Bischofswerda
161.FC Lokomotive Leipzig4-1Hertha BSC Berlin II
16Budissa Bautzen1-1FC Oberlausitz
Fixtures
Friday, 23 November 2018
17BFC Dynamo-Rot-Weiss Erfurt
17Hertha BSC Berlin II-Optik Rathenow
17Wacker Nordhausen-VSG Altglienicke
Saturday, 24 November 2018
17SV Babelsberg 03-VfB Auerbach
17ZFC Meuselwitz-Budissa Bautzen
17FC Oberlausitz-1.FC Lokomotive Leipzig
Sunday, 25 November 2018
17Viktoria Berlin-Berliner AK 07
17FSV Union Fürstenwalde-Germania Halberstadt
17Bischofswerda-Chemnitzer FC

Top Scorers
13Daniel FRAHN (Chemnitzer FC, 4p)
Dejan BOZIC (Chemnitzer FC)
10Tom NATTERMANN (SV Babelsberg 03, 1p)
9Velimir JOVANOVIĆ (Rot-Weiss Erfurt)
8Marc BRAŠNIĆ (BFC Dynamo)
Abu-Bakarr KARGBO (Berliner AK 07, 1p)
7Petar SLIŠKOVIĆ (Viktoria Berlin, 3p)
6Nikos GIANNITSANIS (ZFC Meuselwitz)
Muhammed KIPRIT (Hertha BSC Berlin II, 1p)
Matthias STEINBORN (1.FC Lokomotive Leipzig)
Romario HAJRULLAH (ZFC Meuselwitz)
Tunay DENIZ (Berliner AK 07, 2p)
Seref ÖZCAN (Berliner AK 07)
Marcel SCHLOSSER (VfB Auerbach, 1p)
5Ryan MALONE (1.FC Lokomotive Leipzig, 2p)
Caner ÖZCIN (Optik Rathenow)
Andis SHALA (Rot-Weiss Erfurt)
Carsten KAMMLOTT (Wacker Nordhausen)
Benjamin FÖRSTER (VSG Altglienicke, 1p)
Pieter WOLF (SV Babelsberg 03)
4Nick SCHARKOWSKI (Viktoria Berlin)
Julius KADE (Hertha BSC Berlin II)
Nils STETTIN (FSV Union Fürstenwalde)
Denis JÄPEL (Germania Halberstadt)
Dennis GROTE (Chemnitzer FC, 2p)
Benjamin BOLTZE (Germania Halberstadt, 3p)
Frank ZILLE (Bischofswerda)
Kevin KAHLERT (VSG Altglienicke)
Christopher QUIRING (VSG Altglienicke)