ALB

ALG

ARG

ARM

AUS

AUT

AZE

BEL

BIH

BLR

BOL

BRA

BUL

CHI

CHN

COL

CRC

CRO

CYP

CZE

DEN

ECU

EGY

ENG

ESP

EST

FIN

FRA

GEO

GER

GRE

HUN

IRL

IRN

ISL

ISR

ITA

JPN

KAZ

KOR

LTU

LVA

MDA

MEX

MKD

MLT

MNE

NED

NIR

NOR

PAR

PER

POL

POR

QAT

ROU

RSA

RUS

SCO

SRB

SUI

SVK

SVN

SWE

TUR

UKR

URU

USA

VEN
home
account
help
support
FAQ
A to Z

 
Vtora Liga
Prva Liga | latest | squads | Kupa

ROUND123456789101112131415
161718192021222324252627282930

GamesGoals1X2
932502.685255.91%2021.51%2122.58%

TABLE
2017/18OverallHomeAway
PWDLFAGdfPtsFormPWDLFAPWDLFA
1Lokomotiv Sofia128132412+1225LWWW550012173131211
2Botev Vratsa11731166+1024OWWW642092531174
3Tsarsko Selo127322212+1024WLWL7610177512255
41Nesebar126242217+520WLWL541011372141114
53Montana12624189+920WWXW5401105722384
62Balchik115331612+418WWXX5311106622266
72Litex125341414+018WLXL75201345014110
81Oborishte11524128+417WLWL632163520365
93Botev Galabovo114521211+117OOWX642082503249
101Lokomotiv Gorna124442021-116WLXL73221212512289
111Maritsa Plovdiv124171622-613LWXW52035872141114
12Strumska slava124081523-812LWLL63037106105813
13Ludogorets B113351520-512LOWL63211085014512
14Pomorie112541214-211WLLL503258622276
15Sozopol122281023-138LLLL7214815501428
16Master Burgas121110626-204LLLX5113497007217

RESULTS
Saturday, 14 October 2017
11Lokomotiv Sofia4-0Litex
11Botev Vratsa0-0Botev Galabovo
11Balchik3-2Nesebar
11Master Burgas1-3Pomorie
11Oborishte1-0Sozopol
Sunday, 15 October 2017
11Ludogorets B1-2Strumska slava
Friday, 20 October 2017
12Litex2-0Master Burgas
12Lokomotiv Gorna1-0Lokomotiv Sofia
12Strumska slava0-1Nesebar
12Sozopol0-5Montana
12Tsarsko Selo2-0Maritsa Plovdiv

FIXTURES
Saturday, 21 October 2017
12Ludogorets B-Botev Vratsa
Sunday, 22 October 2017
12Pomorie-Balchik
12Botev Galabovo-Oborishte
Saturday, 28 October 2017
13Lokomotiv Sofia-Tsarsko Selo
13Maritsa Plovdiv-Sozopol
13Montana-Botev Galabovo
13Botev Vratsa-Strumska slava
13Balchik-Litex
13Master Burgas-Lokomotiv Gorna

TOP SCORERS
 10 Svetoslav DIKOV (Tsarsko Selo)
 9 Iliya DIMITROV (Lokomotiv Sofia, 1p)
 6 Ivan KOLEV (Nesebar)
Svetoslav KOVACHEV (Ludogorets B)
 5 Kristiyan TASEV (Strumska slava)
Nikolay KOSTOV (Nesebar, 1p)
Vladislav MIRCHEV (Balchik, 3p)
Nikolay TSVETKOV (Lokomotiv Sofia)
Iliyan KAPITANOV (Botev Galabovo, 2p)
Deyan HRISTOV (Lokomotiv Gorna)
 4 Miroslav ANTONOV (Montana)
Rangel IGNATOV (Maritsa Plovdiv, 1p)
Petar TONCHEV (Oborishte, 3p)
Dimitar YURUKOV (Maritsa Plovdiv)
Tonislav YORDANOV (Litex)
 3 Mihael ORACHEV (Pomorie)
Tomas TSVYATKOV (Ludogorets B, 1p)
Ivan TSACHEV (Botev Galabovo)
Hristo KIREV (Litex)
Ivaylo STOYANOV (Strumska slava, 3p)
Georgi CHUKALOV (Lokomotiv Gorna)
Borislav NIKOLOV (Strumska slava)
Kristiyan DIMITROV (Lokomotiv Gorna, 2p)
Emil VIYACHKI (Lokomotiv Sofia)
Pavel PETKOV (Tsarsko Selo, 2p)
Emanuil MANEV (Nesebar)
Dzhuneyt YASHAR (Maritsa Plovdiv, 1p)
Borislav BORISOV (Botev Vratsa)

 
Copyright © SoccerAssociation.com. All rights reserved. Privacy.