home
account
help
support
SA logo
FAQ
A to Z

 
2. SNL

ROUND123456789101112131415
161718192021222324252627282930

Season archive

GamesGoals1X2
1524683.077348.03%3825.00%4126.97%

League table
2018/19OverallHomeAway
PWDLFAGdfPtsFormPWDLFAPWDLFA
11Tabor Sežana1912344117+2439WWWW9810237104241810
21Bravo1912344420+2439WWLL9711248105232012
32Radomlje1912344919+3039LWWL1062229119612208
42Lendava199643021+933WXWW1063118893331213
52Drava199463522+1331WLXW94141110105322412
62Dob198743224+831LXWX10712211191621113
72Krka198743727+1031XLLW10532211393421614
8Fužinar196762322+125LLWW9441171010235612
9Ankaran196672231-924XWLL962114710046824
101Rogaška195772230-822XWLL1024412219333109
111ND Beltinci1963102436-1221LXWL92161419104241017
12Bilje1953111340-2718LLXW103349149207426
13Jadran Dekani1953113042-1218XWLX9414222210127820
142Brežice1944111939-2016WLWL1042414169027523
151Ilirija1944112341-1816XLLL10343131491081027
161Brda1936102437-1315XXLW925278101181729

Results
Saturday, 16 March 2019
19Krka2-2Brda
19Dob0-1Drava
19Radomlje0-3Tabor Sežana
19Ilirija1-1Jadran Dekani
19Brežice1-0Fužinar
19Rogaška1-1Ankaran
19Bilje0-2Bravo
Sunday, 17 March 2019
19Lendava4-0ND Beltinci
Fixtures
Saturday, 23 March 2019
20Drava-Lendava
20Jadran Dekani-Radomlje
20Ankaran-Dob
20Fužinar-Bilje
Sunday, 24 March 2019
20Tabor Sežana-Brežice
20Brda-Ilirija
20ND Beltinci-Krka
Saturday, 30 March 2019
21Krka-Drava
21Jadran Dekani-Tabor Sežana
21Dob-Bravo
21Ilirija-ND Beltinci
21Lendava-Ankaran
21Rogaška-Fužinar
21Bilje-Brežice

Top Scorers
23Anel HAJRIĆ (Radomlje, 3p)
17Papa KÉBÉ (Tabor Sežana, 1p)
12Jaka BIZJAK (Lendava, 1p)
11Matthias FANIMO (Drava)
Mustafa NUKIĆ (Bravo)
10Žan NIKOLIĆ (Jadran Dekani, 3p)
Žan MEDVED (Fužinar)
Miha KOSTANJŠEK (Krka, 1p)
9Luka CERAR (Radomlje, 3p)
7Saša VARGA (Brda, 2p)
Jernej TRSTENJAK (ND Beltinci, 3p)
Gaber PETRIĆ (Dob)
6Marko ROGINIĆ (Lendava)
KIM Do-hyun (Krka)
Matej POTOKAR (Krka, 3p)
Nermin HALJETA (Ilirija)
Vedran VINKO (Lendava)
Denis PETROVIČ (Dob)
Matic MARCIUS (Brda, 1p)
Ovbokha AGBOYI (Bravo, 3p)
5Nejc DOPLIHAR (Bilje, 2p)
Jaka CORN (Ilirija)
Erwin TIGANJ (Ilirija, 2p)
Patrik BORDON (Ankaran)
Dejan BANOVIČ (Jadran Dekani)
Mitja KRIŽAN (Bravo)
Alen NESKIČ (Rogaška)
Leon SEVER (Tabor Sežana)