ALB

ALG

ARG

ARM

AUS

AUT

AZE

BEL

BIH

BLR

BOL

BRA

BUL

CHI

CHN

COL

CRC

CRO

CYP

CZE

DEN

ECU

EGY

ENG

ESP

EST

FIN

FRA

GEO

GER

GRE

HUN

IRL

IRN

ISL

ISR

ITA

JPN

KAZ

KOR

LTU

LVA

MDA

MEX

MKD

MLT

MNE

NED

NIR

NOR

PAR

PER

POL

POR

QAT

ROU

RSA

RUS

SCO

SRB

SUI

SVK

SVN

SWE

TUR

UKR

URU

USA

VEN
home
account
help
support
FAQ
A to Z

 
Vysshaya Liga
Pervaya Liga | latest | squads | Kubok

ROUND123456789101112131415
161718192021222324252627282930

GamesGoals1X2
1192412.025344.54%3126.05%3529.41%

TABLE
2017OverallHomeAway
PWDLFAGdfPtsFormPWDLFAPWDLFA
1Shakhter151131217+1436OWWW75201028611115
21BATE151032247+1733WWOW7610918422156
31Dinamo Minsk151014198+1131LWWW7511858503113
4Slutsk158431711+628WWLX742195842286
5Neman Grodno157441913+625OLWW7412108833295
61Torpedo Zhodino156631813+524WLOX8431105723288
71Vitebsk157351513+224WLWW732266841397
82Gomel156451712+522LWWO8422127722355
9Gorodeya154741212+019LXOO9441117603315
101Brest154651717+018WXLX74211148044613
111Dnepr144371421-715LLLL7304712713379
121Krumkachy153571319-614OLLX8233897124510
131Slavia Mozyr153481324-1113LWWL7214916813448
14Minsk15267918-912OLOL8152457115513
15Isloch142111921-127OLLL7115587106413
16Naftan151212425-215OLLL81161117016314

RESULTS
Friday, 30 June 2017
15Minsk0-0Krumkachy
Saturday, 1 July 2017
15BATE2-0Gorodeya
15Brest3-0Gomel
15Slutsk1-0Dnepr
15Isloch0-0Naftan
Sunday, 2 July 2017
15Dinamo Minsk1-3Vitebsk
15Slavia Mozyr0-3Torpedo Zhodino
Monday, 3 July 2017
15Shakhter0-0Neman Grodno

FIXTURES
Saturday, 29 July 2017
16BATE-Gomel
16Slavia Mozyr-Neman Grodno
16Vitebsk-Krumkachy
16Isloch-Torpedo Zhodino
Sunday, 30 July 2017
16Dinamo Minsk-Dnepr
16Brest-Minsk
16Shakhter-Gorodeya
Monday, 31 July 2017
16Slutsk-Naftan

TOP SCORERS
 7 Pavel SAVITSKY (Neman Grodno, 1p)
Mikhail GORDEICHUK (BATE, 1p)
 6 Anton SAROKA (Dinamo Minsk)
 5 Vladimir KHVASCHINSKY (Dinamo Minsk)
Denis LAPTEV (Shakhter)
NIVALDO Rodrigues (Gomel)
Yegor ZUBOVICH (Torpedo Zhodino)
 4 Leandro TORRES (Brest, 1p)
Artem SOLOVEI (Vitebsk, 1p)
Filipp RUDIK (Neman Grodno)
Murat KHOTOV (Dnepr)
Maksim SKAVYSH (Torpedo Zhodino)
Oleksandr BATISCHEV (Krumkachy)
Aleksandr KOTLYAROV (Slavia Mozyr)
Senin SEBAI (Slutsk)
Aleksandr KARNITSKY (Gomel)
Aleksandr MAKAS (Torpedo Zhodino)
Igor STASEVICH (BATE)
 3 Andrei VORONKOV (Gorodeya)
Yevhen CHUMAK (Dnepr)
Dmitri REKISH (Torpedo Zhodino)
Bojan DUBAJIĆ (Gorodeya)
Anton MATVEENKO (Vitebsk)
Denis TRAPASHKO (Slavia Mozyr)
Rinar VALYEYEV (Isloch)
Roman LOKTIONOV (Neman Grodno)

 
Copyright © SoccerAssociation.com. All rights reserved. Privacy.