ALB

ALG

ARG

ARM

AUS

AUT

AZE

BEL

BIH

BLR

BOL

BRA

BUL

CHI

CHN

COL

CRC

CRO

CYP

CZE

DEN

ECU

EGY

ENG

ESP

EST

FIN

FRA

GEO

GER

GRE

HUN

IRL

IRN

ISL

ISR

ITA

JPN

KAZ

KOR

LTU

LVA

MDA

MEX

MKD

MLT

MNE

NED

NIR

NOR

PAR

PER

POL

POR

QAT

ROU

RSA

RUS

SCO

SRB

SUI

SVK

SVN

SWE

TUR

UKR

URU

USA

VEN
home
account
help
support
FAQ
A to Z

 
Pervaya Liga
Vysshaya Liga | latest | squads | Kubok

ROUND123456789101112131415
161718192021222324252627282930

GamesGoals1X2
1845162.808445.65%4021.74%6032.61%

TABLE
2017OverallHomeAway
PWDLFAGdfPtsFormPWDLFAPWDLFA
1Luch2315715021+2952WWXW129303310116411711
2Smolevichi2313463418+1643LWWW1272325131162395
32Lokomotiv Gomel2313373632+442WLWW126331511117042121
41Torpedo Minsk2312563924+1541LWWX128132511114431413
51Granit2312383622+1439LWLW116141610126242012
6Belshina2310673822+1636LLWW12633239114341513
7Volna23111113738-134WWLL117042614124171124
8Energetik-BGU239682720+733WWLW1153318121243598
9Orsha2394103935+431WLWW115151610124352325
101Khimik237792634-828WXXL113441315124351319
111Slonim2376102537-1227LLXL12534171511236822
12Baranovichi2376103036-627WLXL114251516123451520
131Smorgon2367103038-825WWXL112451818124351220
141Lida2366112633-724LXLX125341310111371323
15Osipovichi2345142245-2317LLXL12345141711119828
16Neman Stolbtsy2334162161-4013LLLL113351622120111539

RESULTS
Saturday, 23 September 2017
23Belshina0-3Baranovichi
23Lida0-1Volna
23Torpedo Minsk0-1Khimik
23Osipovichi0-2Energetik-BGU
23Slonim1-4Orsha
23Smolevichi0-1Smorgon
23Luch1-0Granit
23Neman Stolbtsy1-2Lokomotiv Gomel

FIXTURES
Saturday, 30 September 2017
24Energetik-BGU-Lida
24Baranovichi-Osipovichi
24Smorgon-Belshina
24Granit-Slonim
24Khimik-Lokomotiv Gomel
24Orsha-Smolevichi
24Volna-Torpedo Minsk
24Neman Stolbtsy-Luch

TOP SCORERS
 13 Aleksei RUDENOK (Smorgon)
 12 Leonid KHANKEVICH (Luch)
 10 Yuri KOZLOV (Luch, 3p)
Yan SENKEVICH (Granit)
Pavel ZABELIN (Granit)
Kirill SIDORENKO (Lokomotiv Gomel)
 9 Aleksei KHODNEVICH (Orsha)
Valeri GORBACHIK (Smolevichi)
 8 Roman GRIBOVSKY (Lida)
Sergei VOLODKO (Volna, 3p)
 7 Nikita PATSKO (Torpedo Minsk)
Sergei KOVALYUK (Smolevichi, 3p)
Ivan VERAS (Belshina)
Dmitri TAMELO (Torpedo Minsk, 2p)
Vladislav ZNAK (Orsha)
 6 Evgeni YUDCHITS (Energetik-BGU)
Sergei RUSETSKY (Energetik-BGU, 3p)
Sergei PYRKH (Khimik)
Denis GOLENKO (Lokomotiv Gomel)
Artem FEDYANIN (Osipovichi)

 
Copyright © SoccerAssociation.com. All rights reserved. Privacy.