home
account
help
support
SA logo
FAQ
A to Z

 
ČFL

ROUND1234567891011121314151617
1819202122232425262728293031323334

Season archive

GamesGoals1X2
2156743.1311252.09%4822.33%5525.58%

League table
2017/18OverallHomeAway
PWDLFAGdfPtsFormPWDLFAPWDLFA
1MFK Chrudim2417435514+4157LOOW12101132512732239
2Loko Vltavín2415454627+1951WWWL121011307125341620
3Domažlice2412485840+1843LWWL1210114615122371225
41TJ Štěchovice2411764847+143WXXW126422619125342228
51SK Zápy2312563832+642LOWO11740218125161724
6Písek2410774531+1441WXOW12741309123361522
7Slavoj Vyšehrad2411494238+441WWLW12903341712246821
81Viktorie Jirny2412483529+640WXWO128132213124351316
91Dobrovice24104103523+1237LWLO12714239123361214
101Převýšov249784541+436WWLW127412914122371627
111Králův Dvůr2495103340-736LLLX125341411124261929
122Jiskra Ústí nad Orlicí248792738-1134WXLX12723181712156921
131SK Benešov2385102430-631OLWW12633148112271022
141Sokol Brozany2476114252-1031LXWX124352625123361627
15Litoměřicko2485113444-1031XLWW125342120123271324
16SK Benátky2467113442-828XLWL124441617122371825
17Sokol Čížová2417162252-3013LXOL12057923121291329
18Polaban Nymburk2414191154-439LLLL12048521121011633

Results
Wednesday, 18 April 2018
19Loko Vltavín3-0Polaban Nymburk
Saturday, 21 April 2018
24MFK Chrudim0-1Slavoj Vyšehrad
24Králův Dvůr0-1Loko Vltavín
24Litoměřicko2-2SK Benátky
24Písek4-2Sokol Brozany
24Sokol Čížová3-4TJ Štěchovice
24Jiskra Ústí nad Orlicí2-1Domažlice
Sunday, 22 April 2018
24Převýšov1-0Dobrovice
24Polaban Nymburk0-2Viktorie Jirny
Fixtures
Sunday, 22 April 2018
24SK Zápy-SK Benešov
Saturday, 28 April 2018
25Loko Vltavín-Domažlice
25Slavoj Vyšehrad-SK Zápy
25Dobrovice-Litoměřicko
25Sokol Čížová-Jiskra Ústí nad Orlicí
Sunday, 29 April 2018
25SK Benešov-Králův Dvůr
25TJ Štěchovice-Písek
25SK Benátky-MFK Chrudim
25Viktorie Jirny-Převýšov
25Sokol Brozany-Polaban Nymburk

Top Scorers
17Lukáš BATKA (TJ Štěchovice)
16Petr DOŠLÝ (Domažlice)
15Chukwudi CHUKWUMA (Sokol Brozany)
14Lukáš KOPECKÝ (MFK Chrudim, 4p)
12Josef ČTVRTNÍČEK (Slavoj Vyšehrad, 3p)
11Jakub URBANEC (Převýšov, 5p)
10Petr PEJŠA (Loko Vltavín)
Karel PITÁK (SK Zápy, 4p)
9Ladislav VOLEŠÁK (TJ Štěchovice, 3p)
Jindřich KUČERA (MFK Chrudim, 2p)
Tomáš FRONĚK (Písek, 1p)
Jakub SYNEK (SK Benátky)
Martin KRAUS (Králův Dvůr, 2p)
8Marek HEJDA (Domažlice)
David SURMAJ (Litoměřicko)
7Jaroslav BENDA (Sokol Brozany, 1p)
Pavel ČAPEK (SK Benešov, 1p)
Marek VOLF (Dobrovice, 1p)
René KROPÁČEK (Domažlice)
Jan SOUČEK (Jiskra Ústí nad Orlicí)
Lukáš MATĚJKA (Domažlice)
Filip ŘEZÁČ (Písek)