home
account
help
support
SA logo
FAQ
A to Z

 
Ligat ha'Al

ROUND12345678910111213
14151617181920212223242526
27282930313233343536

GamesGoals1X2
1604002.506440.00%4125.62%5534.38%

TABLE
2017/18OverallHomeAway
PWDLFAGdfPtsFormPWDLFAPWDLFA
11Hapoel Beer Sheva2315533917+2250WWLW11830216127231811
21Maccabi Tel Aviv2314633820+1848LWWO11722199127411911
3Beitar Jerusalem2214445229+2346WWLW117312815117132414
4Hapoel Haifa2313733217+1546WXWW1282220911551128
5Maccabi Netanya239953828+1036LXWW125522315114431513
6Bnei Yehuda2210662921+836WXOX11713179113531212
71Hapoel Kiriat Shmone2385102528-329WLLW125251512113351016
81Maccabi Petach Tikva2376102530-527LLWX113441212124261318
91Bnei Sakhnin2375112031-1126WXLL12525121411236817
101Maccabi Haifa2366112528-324LWLX11524181312147715
11Hapoel Ra'anana2356121934-1521WXLL11056417125161517
12MS Ashdod2348112136-1520WLXW121471021113441115
13Hapoel Ashkelon2337131935-1616LLLL11155915122281020
14Hapoel Akko12342171846-2812LLWL12219619112181227
1Hapoel Akko (-2)

RESULTS
Monday, 12 February 2018
22Hapoel Beer Sheva2-0MS Ashdod
Saturday, 17 February 2018
23Maccabi Tel Aviv0-1Hapoel Ra'anana
23MS Ashdod3-2Hapoel Akko
23Hapoel Beer Sheva3-0Maccabi Petach Tikva
23Bnei Sakhnin1-0Maccabi Haifa
Sunday, 18 February 2018
23Hapoel Haifa2-0Maccabi Netanya
23Hapoel Kiriat Shmone1-0Hapoel Ashkelon

FIXTURES
Monday, 19 February 2018
23Beitar Jerusalem-Bnei Yehuda
Saturday, 24 February 2018
24Maccabi Haifa-Maccabi Netanya
24Maccabi Tel Aviv-Hapoel Haifa
24Hapoel Ra'anana-MS Ashdod
24Hapoel Ashkelon-Bnei Sakhnin
24Hapoel Akko-Maccabi Petach Tikva
Sunday, 25 February 2018
24Bnei Yehuda-Hapoel Kiriat Shmone
24Hapoel Beer Sheva-Beitar Jerusalem

Top Scorers
17Dia SABAA (Maccabi Netanya, 1p)
10Viðar KJARTANSSON (Maccabi Tel Aviv, 1p)
9Alon TURGEMAN (Hapoel Haifa)
8Itay SHECHTER (Beitar Jerusalem, 1p)
CLAUDEMIR Ferreira (Beitar Jerusalem, 3p)
Eden BEN BASAT (Hapoel Haifa)
Gaëtan VARENNE (Beitar Jerusalem)
7Eliran ATAR (Maccabi Tel Aviv, 1p)
Nick BLACKMAN (Maccabi Tel Aviv, 1p)
Hanan MAMAN (Hapoel Beer Sheva, 1p)
Ben AZUBEL (Hapoel Akko, 1p)
Anthony NWAKAEME (Hapoel Beer Sheva, 1p)
Nikita RUKAVYTSYA (Maccabi Haifa)
Ben SAHAR (Hapoel Beer Sheva, 1p)
6Lidor COHEN (Maccabi Petach Tikva)
Sintayehu SALLALICH (Maccabi Haifa)
Firas MUGRABI (Bnei Sakhnin, 2p)
Nerijus VALSKIS (Bnei Yehuda)
Tomáš PEKHART (Hapoel Beer Sheva, 1p)
Eran LEVI (Maccabi Netanya, 2p)
5Shoval GOZLAN (Hapoel Kiriat Shmone)
MAURÍCIO Plenckauskas (MS Ashdod)
Mavis TCHIBOTA (Bnei Yehuda)
Yossi BENAYOUN (Maccabi Petach Tikva)
Shimon ABU HAZEIRA (Hapoel Ra'anana, 2p)
Omer ATZILI (Maccabi Tel Aviv, 1p)
Alhassane KEITA (Maccabi Netanya)