home
account
help
support
SA logo
FAQ
A to Z

 
Liga Leumit

ROUND123456789101112131415
161718192021222324252627282930
31323334353637

Season archive

GamesGoals1X2
962252.343738.54%3233.33%2728.13%

League table
2018/19OverallHomeAway
PWDLFAGdfPtsFormPWDLFAPWDLFA
1Hapoel Katamon129212610+1629WWWX75111365410134
21Hapoel Kfar-Saba127322212+1024WLWX6510146622286
31Hapoel Nazareth Ilit126511910+923WWLX5320837331117
42Hapoel Ashkelon126511510+523XWWX632198633062
5Sekktzya Ness Ziona126332116+521WLWL6411127622299
61Hapoel Afula12543158+719WLWX7520132502326
71Beitar Tel Aviv Ramla124441815+316LWWL5230957214910
8Hapoel Akko12354911-214LWOX512225723276
9Hapoel Rishon LeZion123541016-614LWOX511349724167
10Hapoel Ramat Gan123451014-413XWLW713359521255
112Maccabi Ahi Nazareth123451118-713WLOL6132576213611
121Hapoel Nir122551317-411LLWW6132876123510
131Hapoel Iksal12327915-611OLWL630367602438
14Hapoel Bnei Lod12138820-126OLLX7025211511369
15Hapoel Marmorek12057518-135LLLL7043485014110
16Hapoel Petach Tikva1123541415-13LLOX5221657133810
1Hapoel Petach Tikva (-11)

Results
Friday, 9 November 2018
12Hapoel Ramat Gan1-1Hapoel Ashkelon
12Maccabi Ahi Nazareth1-0Hapoel Akko
12Hapoel Marmorek1-2Hapoel Nazareth Ilit
12Sekktzya Ness Ziona4-1Hapoel Rishon LeZion
12Hapoel Katamon3-0Hapoel Nir
Monday, 12 November 2018
12Hapoel Kfar-Saba2-1Hapoel Petach Tikva
12Hapoel Bnei Lod0-0Hapoel Iksal
12Hapoel Afula2-0Beitar Tel Aviv Ramla
Fixtures
Friday, 30 November 2018
13Hapoel Rishon LeZion-Hapoel Afula
13Hapoel Nazareth Ilit-Hapoel Bnei Lod
13Hapoel Akko-Hapoel Kfar-Saba
13Hapoel Nir-Maccabi Ahi Nazareth
13Hapoel Iksal-Hapoel Ramat Gan
Monday, 3 December 2018
13Hapoel Petach Tikva-Sekktzya Ness Ziona
13Hapoel Ashkelon-Hapoel Katamon
13Beitar Tel Aviv Ramla-Hapoel Marmorek

Top Scorers
7Benjamin KUKU (Hapoel Kfar-Saba)
Gal ZROYA (Hapoel Ashkelon, 1p)
6Yarden ABU HAZEIRA (Hapoel Katamon)
Omer FADIDA (Hapoel Kfar-Saba, 2p)
Idan DAVID (Hapoel Afula, 1p)
5Omer BOUARON (Beitar Tel Aviv Ramla, 2p)
William AGADA (Hapoel Katamon)
Yuval AVIDOR (Hapoel Ramat Gan)
4Amadou SOUKOUNA (Hapoel Petach Tikva, 3p)
Raz STAIN (Sekktzya Ness Ziona, 1p)
Gil ITZHAK (Hapoel Rishon LeZion)
Eugene ANSAH (Beitar Tel Aviv Ramla)
Peter ONYEKACHI (Hapoel Kfar-Saba)
Moti MALKA (Hapoel Nir, 1p)
3Amnon TADELA (Sekktzya Ness Ziona)
Elior MISHALI (Hapoel Ashkelon)
Liad ELMALIAH (Hapoel Nazareth Ilit)
Harel SHALOM (Hapoel Katamon)
Omri SHEKEL (Hapoel Kfar-Saba)
Guy DAYAN (Hapoel Nazareth Ilit, 1p)
Elior SAIDER (Hapoel Akko, 2p)
Sagi DROR (Hapoel Petach Tikva)
JULIO CÉSAR da Silva (Hapoel Nazareth Ilit)
Adrian ROCHET (Hapoel Afula)
Nir SHARON (Sekktzya Ness Ziona)
Anes DABBUR (Maccabi Ahi Nazareth, 2p)
Ido EXBARD (Maccabi Ahi Nazareth, 1p)
Zion TZEMAH (Hapoel Iksal)