home
account
help
support
SA logo
FAQ
A to Z

 
Pervi Divizion

ROUND12345678910111213141516171819
20212223242526272829303132333435363738

Season archive

GamesGoals1X2
892102.352831.46%2629.21%3539.33%

League table
2019/20OverallHomeAway
PWDLFAGdfPtsFormPWDLFAPWDLFA
11Torpedo9711167+922WWWW5410125430142
21Khimki9630236+1721WOWO44001325230104
32Rotor9612168+819LWWW3111666501102
4Tom9531103+718WOLO632162321041
5Chertanovo9531106+418WLOO421143532063
61Shinnik94321311+215WOXL4121345311107
71Spartak-283321310+312LXWX311154522186
8SKA-Khabarovsk9333108+212XLOW621355312053
9Armavir93331011-112XWWL522166411245
101Luch-Energiya93331415-112WXLL72231113211032
111Baltika9315911-210XWWL410335521266
123Avangard9234916-79XLXW513157410349
134Olimpiec9234813-59XLWO521268402225
142Neftekhimik92341112-19LLXL402246521276
151Tekstilschik92251117-68LWXW3012266213911
163FK Krasnodar-29225712-58LWLL401325521257
171Mordovia9225813-58LWLL511337411256
18Chayka915347-38XXLO301203614144
19Yenisey Krasnoyarsk8134412-86OXOL301226512226
20Fakel9126412-85LLLW612336300316

Results
Wednesday, 14 August 2019
8Torpedo3-1Avangard
8Shinnik0-0Yenisey Krasnoyarsk
8Baltika2-1Olimpiec
8Fakel0-2Armavir
8Tom0-0Khimki
8Neftekhimik1-2Rotor
8SKA-Khabarovsk1-2Mordovia
8Luch-Energiya1-1Chayka
8Spartak-21-2Tekstilschik
8Chertanovo1-2FK Krasnodar-2
Sunday, 18 August 2019
9Torpedo3-1Tekstilschik
9Rotor2-3Shinnik
9Khimki3-2Neftekhimik
9Luch-Energiya3-0Fakel
9Avangard1-1Chayka
9Mordovia2-3Chertanovo
9Armavir1-1Baltika
9FK Krasnodar-20-1Tom
9Olimpiec1-1SKA-Khabarovsk
Fixtures
Tuesday, 20 August 2019
9Spartak-2-Yenisey Krasnoyarsk
Sunday, 25 August 2019
10Torpedo-Yenisey Krasnoyarsk
10Shinnik-Khimki
10Baltika-Luch-Energiya
10Fakel-Avangard
10Neftekhimik-FK Krasnodar-2
10SKA-Khabarovsk-Armavir
10Mordovia-Olimpiec
10Chertanovo-Tom
10Chayka-Tekstilschik

Top Scorers
8Ivan SERGEEV (Torpedo, 1p)
7Denis MAKAROV (Neftekhimik, 2p)
Amur KALMYKOV (Armavir)
6Aleksandr RUDENKO (Spartak-2)
5Said ALIEV (Luch-Energiya, 1p)
4Vladislav SARVELI (Chertanovo)
Mukhammad SULTONOV (Rotor, 2p)
Vladimir DYADYUN (Khimki)
Mikhail MARKIN (Baltika)
Igor PORTNYAGIN (Olimpiec)
Elidar NIZAMUTDINOV (Shinnik, 2p)
3Ruslan GORDIENKO (Luch-Energiya)
Artur GALOYAN (Torpedo)
Kamran ALIEV (Khimki)
Merabi URIDIYA (Neftekhimik)
Ilya KUKHARCHUK (Khimki, 1p)
Evgeni MARICHEV (Tekstilschik)
Aleksei SKVORTSOV (Khimki)
Maksim KAZANKOV (Tom, 2p)
Adlan KATSAEV (SKA-Khabarovsk, 1p)
Pavel KIREENKO (Tom)