home
account
help
support
SA logo
FAQ
A to Z

 
Vtoroi Divizion g.Yug

ROUND123456789101112131415
161718192021222324252627282930

Season archive

GamesGoals1X2
411002.431843.90%1229.27%1126.83%

League table
2019/20OverallHomeAway
PWDLFAGdfPtsFormPWDLFAPWDLFA
1Druzhba Maikop550082+615WWWW220031330051
21Dinamo Stavropol6501144+1015WWWL320172330072
31Volgar Astrakhan5410131+1213WWWX330090211041
4Makhachkala531141+310WOWL330040201101
5Spartak Nalchik5221810-28LWXW321073201117
6Chernomorets522165+18WWXX311133211032
7FK Krasnodar-3522186+28XLWW312063210123
8SKA Rostov620458-36LLWL310246310212
9Mashuk-KMV512264+25WLOX311141201123
10Inter Cherkessk512258-35XLWX211032301226
11Legion-Dinamo5113312-94LLLX201114310228
12Alania511369-34XLWL310234201135
13Biolog-Novokubansk504125-34LOOX202011302114
14Anzhi503268-23LXLX202033301235
15Urojai502349-52XLLX201123301226
16Spartak Vladikavkaz501428-61LXLL200204301224

Results
Friday, 16 August 2019
5Chernomorets2-1Anzhi
5Mashuk-KMV4-0Legion-Dinamo
5Volgar Astrakhan6-0Spartak Nalchik
5Dinamo Stavropol3-0Biolog-Novokubansk
5Spartak Vladikavkaz0-2Druzhba Maikop
5FK Krasnodar-31-1Alania
5Makhachkala1-0SKA Rostov
5Inter Cherkessk2-2Urojai
Friday, 23 August 2019
6SKA Rostov1-3Dinamo Stavropol
Fixtures
Saturday, 24 August 2019
6Spartak Nalchik-Mashuk-KMV
6Legion-Dinamo-Makhachkala
6Urojai-Spartak Vladikavkaz
Sunday, 25 August 2019
6Alania-Volgar Astrakhan
6Chernomorets-FK Krasnodar-3
6Anzhi-Druzhba Maikop
6Biolog-Novokubansk-Inter Cherkessk
Sunday, 1 September 2019
7Druzhba Maikop-Urojai
7Mashuk-KMV-Alania
7Volgar Astrakhan-Chernomorets
7Dinamo Stavropol-Legion-Dinamo
7Spartak Vladikavkaz-Biolog-Novokubansk
7FK Krasnodar-3-Anzhi
7Makhachkala-Spartak Nalchik
7Inter Cherkessk-SKA Rostov

Top Scorers
7Azamat KURACHINOV (Dinamo Stavropol, 2p)
4Kantemir BATSEV (Spartak Nalchik, 1p)
Ruslan APEKOV (FK Krasnodar-3, 3p)
Dzhamal DIBIRGADZHIEV (Chernomorets, 1p)
3Amir KONOV (Druzhba Maikop, 1p)
Yuri PUGACHEV (Volgar Astrakhan)
2Georgi KUCHIEV (Inter Cherkessk)
Alan KHACHIROV (Spartak Nalchik)
Nikita KATAEV (Druzhba Maikop)
Murad ASHUEV (Spartak Nalchik)
Ruslan PIDLISNYAK (FK Krasnodar-3)
Fedor DVORNIKOV (SKA Rostov)
Aleksandr BUTENKO (Volgar Astrakhan)
Gamid AGALAROV (Anzhi)
Rizvan AKHMEDKHANOV (Druzhba Maikop, 1p)
Aleksei BERDNIKOV (Volgar Astrakhan)
Batraz KHADARTSEV (Alania)
Georgi KABULOV (Mashuk-KMV)
Andrei ZENIN (Volgar Astrakhan)
Artur GRIGORYAN (Dinamo Stavropol)
David GATIKOEV (Spartak Vladikavkaz)
Islam MASHUKOV (Alania)