home
account
help
support
SA logo
FAQ
A to Z

 
B Katigoria

ROUND123456789101112131415
161718192021222324252627282930

Season archive

GamesGoals1X2
1283542.766450.00%2821.88%3628.13%

League table
2018/19OverallHomeAway
PWDLFAGdfPtsFormPWDLFAPWDLFA
1Olympiakos1611323916+2336WWXW85211778611229
21Ethnikos Achna169613012+1833WLWW85302088431104
31Othellos169433815+2331XWWX871028582331010
4Aris169342515+1030WLWW8611189832376
5ASIL167452017+325WOWW8422118832399
61Anagennisi Derynia167362116+524WWWX8512147822479
71Karmiotissa166462223-122LWXL85211488125815
84AEZ166372026-621WWWX842213148215712
94THOI165561419-520WLLX8242798314710
102Omonia Aradippou166192023-319LOWW850313138116710
111Onisilos165472026-619LLLL83146882331418
121Ayia Napa165471821-319XWLL83231012822489
134Akritas166192134-1319LOLL841312108206924
14MEAP163581027-1714LOLX8242568116521
15Digenis Oroklini1633101936-1712LLLL831411148026822
16PAEEK1633101728-1112LLLX811641382241315

Results
Friday, 18 January 2019
16THOI2-1Karmiotissa
16Akritas1-4Olympiakos
Saturday, 19 January 2019
16Onisilos0-1Aris
16Ayia Napa1-1Othellos
16MEAP0-2Anagennisi Derynia
16PAEEK1-3ASIL
16AEZ2-1Omonia Aradippou
16Digenis Oroklini1-3Ethnikos Achna
Fixtures
Friday, 25 January 2019
17THOI-Digenis Oroklini
17Othellos-Onisilos
Saturday, 26 January 2019
17Olympiakos-PAEEK
17Anagennisi Derynia-AEZ
17Omonia Aradippou-Ethnikos Achna
17ASIL-Ayia Napa
17Karmiotissa-Akritas
Sunday, 27 January 2019
17Aris-MEAP

Top Scorers
16David SOLARI (Othellos)
14DIOGO Emanuel RAMOS (Olympiakos)
11José ROMO (Olympiakos)
8Andreas KOMODIKIS (ASIL, 5p)
Eduardo PINCELI (Ethnikos Achna, 2p)
7Silvio GONZÁLEZ (AEZ, 1p)
Stamatis PANTOS (Karmiotissa, 3p)
FERNANDO HENRIQUE Quintela (PAEEK)
Uroš PALIBRK (Omonia Aradippou)
6Nicolas CHRISTOFIDIS (Akritas, 3p)
Thomas TSITAS (Othellos)
Fábio VIEIRA (Olympiakos)
Christos EFSTATHIOU (Anagennisi Derynia)
Edward MASHINYA (Karmiotissa)
Rodolph AMESSAN (Onisilos)
5Nikos PITSILLIDIS (Digenis Oroklini, 3p)
Davit HOVSEPYAN (THOI)
Adrian PĂTULEA (Omonia Aradippou, 1p)
ARMICHE Ortega (Aris, 1p)
BRITO (Aris, 2p)
4António WESLLEM (Anagennisi Derynia)
Michalis KOUMOURIS (Othellos)
Andreas KYPRIANOU (Ethnikos Achna, 1p)
Sorel CHEMIN (Digenis Oroklini)
Antonis RANOS (Anagennisi Derynia, 1p)
SIDNEI Sciola (Omonia Aradippou)
Elias VATTIS (Karmiotissa, 1p)
Valantis KAPARTIS (Ethnikos Achna)
Andreas ILIA (Ethnikos Achna)