home
account
help
support
SA logo
FAQ
A to Z

 
Vtora Liga

ROUND123456789101112131415
161718192021222324252627282930

Season archive

GamesGoals1X2
2014602.289446.77%4924.38%5828.86%

League table
2018/19OverallHomeAway
PWDLFAGdfPtsFormPWDLFAPWDLFA
1Tsarsko Selo2522215618+3868OWWW1312103510121011218
21Arda2515553614+2250WWWW1291221513643159
31Montana2514834019+2150XLWL13931251012552159
4CSKA 194825121122815+1347OWOW1256113713751158
5Litex2512583820+1841WWWL12912246133461414
6Pomorie25105103036-635LWLW127231513133371523
7Lokomotiv Gorna25104112732-534LWWO135261416125251316
8Lokomotiv Sofia258892019+132LWWL1344589124441210
9Balchik2586112028-830OLLL13634131312237715
10Strumska slava2586112835-730WLOW12534191613337919
11Botev Galabovo2669112530-527XLWL12561189141310721
121Kariana2565142433-923OLLW124261312132381121
131Nesebar2558122744-1723LLOL134631514121291230
14Ludogorets B2564152340-1722LLLW13436161912219721
15Pirin Blagoevgrad2563162446-2221WLLL123181023133281423
16Dobrudzha2649131431-1721WWLO1435671212147719

Results
Saturday, 20 April 2019
25Lokomotiv Sofia0-1Strumska slava
25Nesebar2-3Pirin Blagoevgrad
25Lokomotiv Gorna1-2Litex
25Balchik0-0Kariana
Sunday, 21 April 2019
25Dobrudzha2-0Pomorie
25Ludogorets B0-1Arda
Monday, 22 April 2019
25Montana2-2Botev Galabovo
25Tsarsko Selo0-0CSKA 1948
Fixtures
Thursday, 25 April 2019
26Pomorie-Tsarsko Selo
26Strumska slava-Balchik
26Pirin Blagoevgrad-Lokomotiv Gorna
Friday, 26 April 2019
26Litex-Lokomotiv Sofia
26Arda-Dobrudzha
26Kariana-Montana
Monday, 29 April 2019
26Botev Galabovo-Ludogorets B
Tuesday, 30 April 2019
26CSKA 1948-Nesebar

Top Scorers
22Georgi MINCHEV (Tsarsko Selo, 5p)
16Anton GUSHTEROV (CSKA 1948, 5p)
13Atanas ILIEV (Montana, 2p)
10Ventsislav HRISTOV (Arda, 3p)
9Zhivko PETKOV (Pomorie)
Tonislav YORDANOV (Litex)
8Vladislav ZLATINOV (Pirin Blagoevgrad, 1p)
Ivan MITREV (Litex)
Toni TASEV (Montana, 4p)
Denislav ALEKSANDROV (CSKA 1948)
7Metodi KOSTOV (Botev Galabovo, 3p)
Tsvetomir VACHEV (Lokomotiv Sofia)
Rangel ABUSHEV (Botev Galabovo)
6Valentin YOSKOV (Balchik, 1p)
Dimitar MAKRIEV (Arda, 2p)
Emanuil MANEV (Tsarsko Selo)
Hristo KIREV (Strumska slava)
Nikolay DICHEV (Kariana, 4p)
Dobromir BONEV (Litex)
Redzheb KHALIL (Nesebar)
Borislav NIKOLOV (Strumska slava)