home
account
help
support
SA logo
FAQ
A to Z

 
ČFL

ROUND1234567891011121314151617
1819202122232425262728293031323334

Season archive

GamesGoals1X2
1434323.028055.94%3222.38%3121.68%

League table
2018/19OverallHomeAway
PWDLFAGdfPtsFormPWDLFAPWDLFA
1SK Zápy1612223315+1840WXWW980122107421115
2Slavoj Vyšehrad169342720+732WWWL752016694141114
3Loko Vltavín1610154124+1731WXWW9702271073131414
4Domažlice158433320+1331WXWO972023661231014
5Dobrovice169163226+628LWLL8701201082151216
61Olympia Radotín167452418+628WWWW942312873221210
71Jiskra Ústí nad Orlicí168261820-227OLLW86111138215717
8Převýšov168262121+026WXLL74121289414913
91Slovan Velvary166642823+525WWLO954021107124713
101Králův Dvůr165651714+322LLOO9432125713359
111SK Benešov165562328-522WWWL941415157142813
121Litoměřicko166192330-719LLWL85031498116921
13Písek155372425-118LWLW632114992161016
14TJ Štěchovice164482226-418LLLW732215119126715
15Sokol Živanice163581723-618OLWL73221089036715
16Karlovy Vary162681828-1016LLOO824211118026717
17Sokol Brozany162682033-1316LXLW72329890361125
18Viktorie Jirny1623111138-2712LXLL71338139108325

Results
Saturday, 10 November 2018
14Loko Vltavín5-1Sokol Brozany
14Králův Dvůr0-1Převýšov
14Litoměřicko0-1Slavoj Vyšehrad
14Olympia Radotín2-0Písek
14Domažlice3-0Viktorie Jirny
14Jiskra Ústí nad Orlicí0-0Sokol Živanice
14Slovan Velvary2-0Karlovy Vary
Sunday, 11 November 2018
14SK Benešov2-1Dobrovice
14SK Zápy2-0TJ Štěchovice
Fixtures
Saturday, 17 November 2018
15Slavoj Vyšehrad-Olympia Radotín
15Dobrovice-Slovan Velvary
15Sokol Živanice-Litoměřicko
15Převýšov-SK Benešov
15Písek-SK Zápy
15Sokol Brozany-Domažlice
Sunday, 18 November 2018
15Karlovy Vary-Jiskra Ústí nad Orlicí
15TJ Štěchovice-Loko Vltavín
15Viktorie Jirny-Králův Dvůr

Top Scorers
10Lukáš VESELÝ (Loko Vltavín)
David ČAPEK (Slavoj Vyšehrad, 2p)
9Jaroslav BENDA (Sokol Brozany, 2p)
Daniel ČERNÝ (Domažlice)
Akpan FORTUNE (Olympia Radotín)
8Jan JELÍNEK (SK Zápy)
Miroslav VERNER (Litoměřicko)
Tomáš MATĚJKA (SK Zápy)
7Ondřej ŠÍPEK (Loko Vltavín, 6p)
Martin KRAUS (Králův Dvůr, 3p)
6Marek VOLF (Dobrovice, 1p)
Jan SOUČEK (Jiskra Ústí nad Orlicí)
Petr DOŠLÝ (Domažlice)
Jiří SODOMA (Dobrovice)
Chukwudi CHUKWUMA (Sokol Brozany)
Carlo MAIONE (Loko Vltavín)
5Jakub TRÝZNA (Olympia Radotín, 4p)
Michal RATAJ (Slavoj Vyšehrad)
Filip DROBÍLEK (Slavoj Vyšehrad)
Martin TUREK (SK Benešov)
Martin NOVÁK (TJ Štěchovice)
Pavel ŠTĚPÁNEK (Sokol Živanice)
Jonáš VAIS (Domažlice)
Martin VORÁČEK (Písek)
Vojtěch BRABENEC (Olympia Radotín)
Rostislav VOKÁČ (Karlovy Vary)
Michal MACHACEK (Litoměřicko, 2p)