home
account
help
support
SA logo
FAQ
A to Z

 
Regionalliga Ost

ROUND123456789101112131415
161718192021222324252627282930

Season archive

GamesGoals1X2
1204003.335747.50%2218.33%4134.17%

League table
2018/19OverallHomeAway
PWDLFAGdfPtsFormPWDLFAPWDLFA
11FC Mauerwerk1512033315+1836WWWW660015496031811
21ASK Ebreichsdorf1511134413+3134LWWX75112468602207
3Leobendorf159333114+1730WLWW86202077313117
4FC Mannsdorf158342420+427WXWW8422111074121310
5SK Rapid Wien[A]158253316+1726WLWX85121697313177
6Bruck/Leitha158252622+426WLWL831411147511158
7Wiener Sportklub158252627-126WLWX741211984131518
81Traiskirchen157262725+223WWLL8314111174121614
91SV Mattersburg[A]156362729-221LWLL850318127133917
10SC Neusiedl155462728-119LWLW833219137214815
112Parndorf155462023-319WXWX74129781341116
121SKN St.Pölten Juniors155462026-619LLLW750212108044816
131Wiener Linien154562124-317LWLL833216147124510
14Admira Amateure1522111637-218LWLL71159198116718
15FC Stadlau1505101541-265LLXO60338159027726
16SV Schwechat1502131040-302LLLO90277236006317

Results
Friday, 9 November 2018
15Wiener Sportklub1-0Wiener Linien
15Parndorf2-1SV Schwechat
15SV Mattersburg[A]2-3Traiskirchen
15SKN St.Pölten Juniors0-3FC Mannsdorf
15FC Mauerwerk3-1SC Neusiedl
Saturday, 10 November 2018
15Leobendorf2-1ASK Ebreichsdorf
15FC Stadlau1-4Bruck/Leitha
Sunday, 11 November 2018
15Admira Amateure0-6SK Rapid Wien[A]
Fixtures
Friday, 16 November 2018
16Wiener Sportklub-Bruck/Leitha
16Admira Amateure-Wiener Linien
16SV Mattersburg[A]-Leobendorf
16SKN St.Pölten Juniors-SV Schwechat
16ASK Ebreichsdorf-FC Mannsdorf
16FC Mauerwerk-Traiskirchen
Saturday, 17 November 2018
16Parndorf-SK Rapid Wien[A]
16FC Stadlau-SC Neusiedl

Top Scorers
11Osman BOZKURT (SC Neusiedl, 2p)
10Ercan KARA (FC Mauerwerk, 4p)
Benjamin REDZIC (ASK Ebreichsdorf)
9Daniel MADERNER (ASK Ebreichsdorf)
Christoph HALPER (SV Mattersburg[A], 1p)
8Coskun KAYHAN (Leobendorf)
7Emir DILIC (Parndorf)
Nenad PANIC (FC Mannsdorf, 2p)
Tolga GÜNES (FC Mauerwerk)
Jasmin DELIĆ (Wiener Linien)
Thomas HIRSCHHOFER (Wiener Sportklub, 1p)
6Oliver PRANJIC (Leobendorf)
Mustafa ATIK (Wiener Linien, 1p)
Aleksandar STOJILJKOVIC (Traiskirchen)
Lukas HEINICKER (SKN St.Pölten Juniors, 1p)
Daniel MARKL (SK Rapid Wien[A])
Tomáš MAJTÁN (Bruck/Leitha)
5Philipp POMER (ASK Ebreichsdorf)
Mario KONRAD (Leobendorf, 3p)
Jakov JOSIC (Wiener Sportklub, 2p)
Melih IBRAHIMOGLU (SK Rapid Wien[A], 2p)
Barnabás VARGA (SV Mattersburg[A])
Ali ALACA (Traiskirchen)