home
account
help
support
SA logo
FAQ
A to Z

 
II Liga

ROUND1234567891011121314151617
1819202122232425262728293031323334

Season archive

GamesGoals1X2
902342.604651.11%2325.56%2123.33%

League table
2018/19OverallHomeAway
PWDLFAGdfPtsFormPWDLFAPWDLFA
11Olimpia Grudziądz10712186+1222WWWL5410100530286
21Widzew Łódź106312010+1021WWOW6510145412165
33Elana Toruń10631177+1021WWOW6420123421154
43GKS Bełchatów10541147+719LWWW440092614155
51Radomiak Radom10532185+1318XWOW5410141512244
61Siarka Tarnobrzeg105231110+117LLXW540162512258
7Górnik Łęczna104331717+015WLLL53111175122610
81Znicz Pruszków104331414+015WXWL521267522187
91Ruch Chorzów103431413+113XXWW522185512268
102Gryf Wejherowo103341319-612LLXL6321954013414
113Resovia103341413+112WWWL623186410367
121Błękitni Stargard103251014-411LLLX512256520358
131Stal Stalowa Wola103251114-311XLOL522175510449
141ROW Rybnik102441114-310XWXX613289411235
15Pogoń Siedlce102351317-49LLXW511389512258
16Skra Częstochowa10307819-119WWLW2200528107317
171Rozwój Katowice10136819-116LLLL5113411502348
181Olimpia Elbląg10208316-136LLLL4103146105212

Results
Saturday, 15 September 2018
10Widzew Łódź4-2Błękitni Stargard
10Górnik Łęczna2-1Olimpia Elbląg
10Stal Stalowa Wola2-2Ruch Chorzów
10Znicz Pruszków1-0GKS Bełchatów
10Rozwój Katowice1-2Olimpia Grudziądz
10Elana Toruń3-0Pogoń Siedlce
10Resovia3-0Siarka Tarnobrzeg
10ROW Rybnik2-2Radomiak Radom
Sunday, 16 September 2018
10Gryf Wejherowo0-1Skra Częstochowa
Wednesday, 19 September 2018
9Błękitni Stargard1-2Elana Toruń
Fixtures
Friday, 21 September 2018
11Ruch Chorzów-Gryf Wejherowo
11Olimpia Grudziądz-Znicz Pruszków
Saturday, 22 September 2018
11GKS Bełchatów-Stal Stalowa Wola
11Siarka Tarnobrzeg-Elana Toruń
11Olimpia Elbląg-Rozwój Katowice
11Pogoń Siedlce-Widzew Łódź
11Radomiak Radom-Resovia
11Skra Częstochowa-ROW Rybnik
Sunday, 23 September 2018
11Błękitni Stargard-Górnik Łęczna

Top Scorers
6Filip KOZLOWSKI (Elana Toruń)
Artur BALICKI (Ruch Chorzów)
Patryk SZYSZ (Górnik Łęczna, 3p)
Adrian PALUCHOWSKI (Pogoń Siedlce)
5Patryk MULARCZYK (GKS Bełchatów)
Mateusz MICHALSKI (Widzew Łódź, 2p)
LEÂNDRO Rossi (Radomiak Radom)
4Bartłomiej BUCZEK (Resovia)
Adrian GĘBALSKI (Siarka Tarnobrzeg)
Przemysław KITA (Olimpia Grudziądz)
Kamil SPRATEK (ROW Rybnik)
Kamil RADULJ (Siarka Tarnobrzeg, 1p)
3Marcin BOCHENEK (Znicz Pruszków)
Kamil WALKÓW (Pogoń Siedlce)
Filip MIHALJEVIĆ (Widzew Łódź)
Kamil WLODYKA (Gryf Wejherowo)
Paweł WOJCIECHOWSKI (Górnik Łęczna)
Jan JANIK (ROW Rybnik, 3p)
Paweł TARNOWSKI (Znicz Pruszków)
Damian NOWAK (Skra Częstochowa)
Rafał MAKOWSKI (Radomiak Radom)
Robert DADOK (Stal Stalowa Wola)
Mateusz MARZEC (Olimpia Grudziądz)
Krzysztof WICKI (Gryf Wejherowo, 1p)
Konrad GUTOWSKI (Widzew Łódź)
Aghvan PAPIKYAN (Olimpia Grudziądz, 2p)