ALB

ALG

ARG

ARM

AUS

AUT

AZE

BEL

BIH

BLR

BOL

BRA

BUL

CHI

CHN

COL

CRC

CRO

CYP

CZE

DEN

ECU

EGY

ENG

ESP

EST

FIN

FRA

GEO

GER

GRE

HUN

IRL

IRN

ISL

ISR

ITA

JPN

KAZ

KOR

LTU

LVA

MDA

MEX

MKD

MLT

MNE

NED

NIR

NOR

PAR

PER

POL

POR

QAT

ROU

RSA

RUS

SCO

SRB

SUI

SVK

SVN

SWE

TUR

UKR

URU

USA

VEN
home
account
help
support
FAQ
A to Z

 
Vtoroi Divizion g.Ural-Povolzhye
Premier Liga | Pervi Divizion | Vtoroi g.Zapad | Vtoroi g.Centr | Vtoroi g.Yug | Vtoroi g.Vostok | latest | squads | Kubok

ROUND12345678910111213
14151617181920212223242526

GamesGoals1X2
902152.383741.11%2022.22%3336.67%

TABLE
2017/18OverallHomeAway
PWDLFAGdfPtsFormPWDLFAPWDLFA
1Mordovia131030183+1533OWWW6510101752082
2Volga Ulyanovsk14842238+1528OWWW7421155742183
3Syzran-2003148332115+627OWLW7412987421127
41Zenit-Izhevsk148151410+425WWWL941487540163
51Nosta147342519+624WLLW732211874121411
61Chelyabinsk146622414+1024WXXW7421157724197
73Neftekhimik146532011+923LOWW7331114732297
8KamAZ145541811+720LXWL8422126613265
9Anzhi-Yunior144371715+215XXLL6213958224810
10Lada Tolyatti143110930-2110OLLL6114298206721
11FC Orenburg-2142391127-169OXLW72238107016317
12Krylia Sovetov-21422101033-238XLXL71157157115318
13Ural-2131111519-144LLLL6015310710629

RESULTS
Saturday, 14 October 2017
14KamAZ1-1Anzhi-Yunior
14Lada Tolyatti0-2Syzran-2003
14Nosta0-1Zenit-Izhevsk
14Mordovia0-0Neftekhimik
14FC Orenburg-22-2Chelyabinsk
Friday, 20 October 2017
15Lada Tolyatti0-0FC Orenburg-2
Saturday, 21 October 2017
15Neftekhimik0-1Nosta
15Chelyabinsk2-0Ural-2
15Volga Ulyanovsk0-0Syzran-2003
15Zenit-Izhevsk1-0KamAZ
15Krylia Sovetov-21-1Anzhi-Yunior

FIXTURES
Saturday, 28 October 2017
16KamAZ-Nosta
16Mordovia-Chelyabinsk
16Syzran-2003-Anzhi-Yunior
16FC Orenburg-2-Volga Ulyanovsk
16Ural-2-Lada Tolyatti
16Krylia Sovetov-2-Zenit-Izhevsk
Friday, 3 November 2017
17Lada Tolyatti-Mordovia

TOP SCORERS
 8 Denis URYVKOV (Chelyabinsk, 3p)
 7 Ruslan GALIAKBEROV (Syzran-2003, 2p)
 6 Ruslan MUKHAMETSHIN (Mordovia)
Artur GILYAZETDINOV (Anzhi-Yunior)
 5 Denis MAKAROV (FC Orenburg-2)
David KHUBAEV (KamAZ)
Rizvan UMAROV (Neftekhimik)
Dmitri OTSTAVNOV (Volga Ulyanovsk)
Andrei EGORYCHEV (Nosta)
Sergei IGNATIEV (Chelyabinsk, 1p)
 4 Dmitri LAVLINSKY (Volga Ulyanovsk)
Maksim MALAKHOVSKY (Zenit-Izhevsk, 1p)
Aleksandr KRENDELEV (Mordovia, 3p)
Dmitri KUDRYASHOV (Anzhi-Yunior, 1p)
Aleksandr NECHAEV (Nosta, 2p)
 3 Maksim RUMYANTSEV (Chelyabinsk)
Ilya VIZNOVICH (Krylia Sovetov-2)
Merabi URIDIYA (Neftekhimik)
Aleksei SAZONOV (Nosta)
Aznaur GERYUGOV (Lada Tolyatti, 1p)
Nikita KIREEV (Krylia Sovetov-2, 1p)
Konstantin ZIMULKA (Syzran-2003, 2p)
Mikhail PETROLAI (Neftekhimik, 2p)
Evgeni TYUKALOV (KamAZ)
Dmitri KAMENSCHIKOV (Neftekhimik)
Aleksei CHURAVTSEV (Lada Tolyatti)
Dmitri RUDAKOV (FC Orenburg-2, 1p)
Nikita KIRSANOV (Nosta, 1p)

 
Copyright © SoccerAssociation.com. All rights reserved. Privacy.