home
account
help
support
SA logo
FAQ
A to Z

 
Vtoroi Divizion g.Yug

ROUND123456789101112131415
161718192021222324252627282930

Season archive

GamesGoals1X2
912382.613841.76%2426.37%2931.87%

League table
2018/19OverallHomeAway
PWDLFAGdfPtsFormPWDLFAPWDLFA
1Urojai121020217+1432WWWO6600124642093
2Chayka128402710+1728XWXO64201446420136
31Volgar Astrakhan127322111+1024WWXL6420125631296
41Druzhba Maikop127051515+021LLLW76011255104310
5Chernomorets126332511+1421XWWX6321175631286
6Biolog-Novokubansk126151612+419WLWW6312105630367
72Spartak Nalchik125342120+118WLLX5113101074211110
8Mashuk-KMV124441213-116LWXX732287512246
92Legion-Dinamo124441614+216WWLX7412105503269
10Alania123361519-412XWWL6213776123812
11SKA Rostov13265814-612OOLX503225823369
12Angusht1217469-310LOLX503224714245
13FK Krasnodar-3122371427-139XLWL723213105005117
141Akademiya Rostov13139926-176OLLX70254146114512
151Dinamo Stavropol121291230-185LLLW50144117115819

Results
Wednesday, 10 October 2018
12SKA Rostov0-0Angusht
12Druzhba Maikop0-3Volgar Astrakhan
12Mashuk-KMV2-0FK Krasnodar-3
12Biolog-Novokubansk0-1Chernomorets
12Chayka5-0Spartak Nalchik
12Legion-Dinamo1-0Akademiya Rostov
12Urojai3-2Dinamo Stavropol
Sunday, 14 October 2018
13Chernomorets2-2Chayka
13Spartak Nalchik5-1Druzhba Maikop
13Angusht0-1Biolog-Novokubansk
13Volgar Astrakhan3-0Dinamo Stavropol
13Akademiya Rostov0-0SKA Rostov
13Urojai2-0Mashuk-KMV
13FK Krasnodar-33-3Alania
Fixtures
Sunday, 21 October 2018
14Alania-Urojai
14SKA Rostov-Biolog-Novokubansk
14Druzhba Maikop-Chernomorets
14Mashuk-KMV-Volgar Astrakhan
14Dinamo Stavropol-Spartak Nalchik
14Chayka-Angusht
14Legion-Dinamo-FK Krasnodar-3
Saturday, 27 October 2018
15Chernomorets-Dinamo Stavropol
15Spartak Nalchik-Mashuk-KMV
15Angusht-Druzhba Maikop
15Volgar Astrakhan-Alania
14Biolog-Novokubansk-Chayka
15Urojai-Legion-Dinamo
15FK Krasnodar-3-Akademiya Rostov

Top Scorers
9Amur KALMYKOV (Urojai, 3p)
6Mikhail ZHABKIN (Alania, 2p)
Kachim MASHUKOV (Spartak Nalchik, 1p)
Aleksandr PODBELTSEV (Chayka, 1p)
Aleksandr KHOKHLACHEV (Chayka)
5Maksim MALYSH (Biolog-Novokubansk, 1p)
4Roman KHODUNOV (FK Krasnodar-3)
Albert KURACHINOV (Dinamo Stavropol)
Anzor ASHEV (Druzhba Maikop)
Artem POGOSOV (Volgar Astrakhan)
Amir BAZHEV (Spartak Nalchik, 2p)
Dmitri SAVIN (Akademiya Rostov)
3Pavel NAZIMOV (Dinamo Stavropol)
Ilmir NURISOV (Urojai)
Roman LOKTIONOV (Volgar Astrakhan, 1p)
Manvel AGARONYAN (Chernomorets)
Shamil SAADUEV (Legion-Dinamo)
Dzambolat KHASTSAEV (Alania, 2p)
Kantemir BATSEV (Spartak Nalchik)
Yuri UDUNYAN (Legion-Dinamo, 1p)
Abumuslim BOGATYREV (Legion-Dinamo)
Ilya STEFANOVICH (Chernomorets)
Evgeni KASYANOV (Biolog-Novokubansk)
Andrei ZENIN (Volgar Astrakhan)
Ivan YUDIN (Chernomorets)
Vladislav SYSUEV (Urojai)