ALB
ALB
ALG
ALG
ARG
ARG
ARM
ARM
AUS
AUS
AUT
AUT
AZE
AZE
BEL
BEL
BIH
BIH
BLR
BLR
BOL
BOL
BRA
BRA
BUL
BUL
CHI
CHI
CHN
CHN
COL
COL
CRC
CRC
CRO
CRO
CYP
CYP
CZE
CZE
DEN
DEN
ECU
ECU
EGY
EGY
ENG
ENG
ESP
ESP
EST
EST
FIN
FIN
FRA
FRA
GEO
GEO
GER
GER
GRE
GRE
HUN
HUN
IRL
IRL
IRN
IRN
ISL
ISL
ISR
ISR
ITA
ITA
JPN
JPN
KAZ
KAZ
KOR
KOR
LTU
LTU
LVA
LVA
MDA
MDA
MEX
MEX
MKD
MKD
MLT
MLT
MNE
MNE
NED
NED
NIR
NIR
NOR
NOR
PAR
PAR
PER
PER
POL
POL
POR
POR
QAT
QAT
ROU
ROU
RSA
RSA
RUS
RUS
SCO
SCO
SRB
SRB
SUI
SUI
SVK
SVK
SVN
SVN
SWE
SWE
TUR
TUR
UKR
UKR
URU
URU
USA
USA
VEN
VEN
home
account
FAQ
help
support
SA logo
A to Z

 
Premier-Liga
Birinshi Liga | latest | squads | Kubogi

ROUND12345678910111213141516
17181920212223242526272829303132

Season archive

GamesGoalsHDA
1924442.319247.92%5629.17%4422.92%

League table
2013OverallHomeAway
PWDLFAGdfPtsFormPWDLFAPWDLFA
1=Aktobe3220664622+2443XLWW1612313310168351312
2=Astana3219585435+1942WWWL1692527171610332718
3+1Kairat32121284438+633WWOW167632619165651819
4-1Irtysh32128124139+227LLLL169342412163581727
5=Shakhter32127134345-226LLLW1610153017162681328
6=Ordabasy32118133337-426XWOL16826251716367820
7=Tobol32146124833+1535LWLW16104231131642101720
8=Atyrau321011112638-1228LWWO16772159163491129
9+2Zhetysu13261792232-1022WOOO163941013163851219
10-1Taraz3279163038-821XLWL1665518121614111226
-11-1Vostok32613132037-1720XOLL16574131516169722
--12=Akzhaiyk232710153750-1319WLOW1667324141613121336
1Zhetysu (-3)
2Akzhaiyk (-6)

Results
Saturday, 2 November 2013
32Shakhter1-4Astana
32Zhetysu1-0Tobol
32Taraz1-1Vostok
32Irtysh2-3Kairat
32Akzhaiyk3-0Atyrau
32Aktobe2-2Ordabasy
Play-offs
Wednesday, 6 November 2013
Vostok0-1Spartak Semeiaet

Top Scorers
15
Igor ZENKOVICH (Shakhter, 3p)
13
Edin JUNUZOVIĆ (Ordabasy, 1p)

Igor BUGAEV (Tobol, 2p)
12
Momodou CEESAY (Kairat)
10+2Josip KNEŽEVIĆ (Kairat, 4p)
9
Nurbol ZHUMASKALIEV (Tobol)
7
Mensur KURTIŠI (Tobol, 1p)

Marat KHAIRULLIN (Aktobe, 1p)

Pavel CERNÝ (Akzhaiyk)
6
Alexander GEYNRIKH (Aktobe)
+1Tanat NUSERBAEV (Astana)
+1Patrick TWUMASI (Astana)

Andrei FINONCHENKO (Shakhter)
+1Ulan KONYSBAEV (Astana)

Aleksei SCHETKIN (Atyrau)
5
Sergei KHIZHNICHENKO (Shakhter)

Papa NIANG (Vostok)

Foxi KÉTHÉVOAMA (Astana)

Damir KOJAŠEVIĆ (Astana, 1p)

Oleg NEDASHKOVSKY (Kairat)

Sergei KOSTYUK (Vostok, 1p)

Timur KAPADZE (Aktobe)
+1Kuanysh BEGALIN (Irtysh)
+1Obiora ODITA (Taraz)