ALB
ALB
ALG
ALG
ARG
ARG
ARM
ARM
AUS
AUS
AUT
AUT
AZE
AZE
BEL
BEL
BIH
BIH
BLR
BLR
BOL
BOL
BRA
BRA
BUL
BUL
CHI
CHI
CHN
CHN
COL
COL
CRC
CRC
CRO
CRO
CYP
CYP
CZE
CZE
DEN
DEN
ECU
ECU
EGY
EGY
ENG
ENG
ESP
ESP
EST
EST
FIN
FIN
FRA
FRA
GEO
GEO
GER
GER
GRE
GRE
HUN
HUN
IRL
IRL
IRN
IRN
ISL
ISL
ISR
ISR
ITA
ITA
JPN
JPN
KAZ
KAZ
KOR
KOR
LTU
LTU
LVA
LVA
MDA
MDA
MEX
MEX
MKD
MKD
MLT
MLT
MNE
MNE
NED
NED
NIR
NIR
NOR
NOR
PAR
PAR
PER
PER
POL
POL
POR
POR
QAT
QAT
ROU
ROU
RSA
RSA
RUS
RUS
SCO
SCO
SRB
SRB
SUI
SUI
SVK
SVK
SVN
SVN
SWE
SWE
TUR
TUR
UKR
UKR
URU
URU
USA
USA
VEN
VEN
home
account
FAQ
help
support
SA logo
A to Z

 
A Lyga
I Lyga | 2024 | squads | LFF taurė

ROUND123456789101112131415161718
192021222324252627282930313233343536

Season archive

GamesGoalsHDA
841792.132833.33%2327.38%3339.29%

League table
2024OverallHomeAway
PWDLFAGdfPtsFormPWDLFAPWDLFA
1Žalgiris1712413515+2040WWWW962121108620145
2Hegelmann179532818+1032WWWW933315148620134
3Džiugas167541715+226XLLX8431848323911
4Kauno Žalgiris177371717+024OWOL95041110823367
52Banga175751819-122WLLX82246119351128
61Dainava175571114-320OLWL814336941488
71Sūduva175481315-219LWLW82243593241010
8FA Šiauliai174671722-518XLLW92439108224812
9Panevėžys163671016-615LWOL8233568134510
10TransINVEST1741121328-1513LLWL81076169315712

Results
Saturday, 15 June 2024
17Dainava0-0Kauno Žalgiris
17Banga2-0TransINVEST
17Hegelmann3-2Sūduva
17FA Šiauliai3-3Džiugas
Sunday, 16 June 2024
17Žalgiris2-1Panevėžys
Fixtures
Tuesday, 18 June 2024
18Dainava-FA Šiauliai
Wednesday, 19 June 2024
18Sūduva-Kauno Žalgiris
18Džiugas-Žalgiris
18TransINVEST-Panevėžys
Saturday, 22 June 2024
19Panevėžys-Dainava
19TransINVEST-Džiugas

Top Scorers
7Dāvis IKAUNIEKS (FA Šiauliai)
Joël BOPESU (Žalgiris, 1p)
6Liviu ANTAL (Žalgiris, 1p)
Armandas KUČYS (Kauno Žalgiris)
5Valdas PAULAUSKAS (Banga)
Nino NOORDANUS (Džiugas)
Patrick POPESCU (Hegelmann)
HENRIQUE Sarmengue DEVENS (TransINVEST)
Matas VAREIKA (Hegelmann)
Giedrius MATULEVIČIUS (Žalgiris)
4Adama FOFANA (Žalgiris)
Nikola PETKOVIĆ (Žalgiris)
Artūr DOLŽNIKOV (Kauno Žalgiris, 1p)
3LÉO RIBEIRO (Hegelmann)
Aivars EMSIS (Sūduva, 1p)
Nauris PETKEVIČIUS (FA Šiauliai)
Vilius ARMANAVIČIUS (Kauno Žalgiris, 1p)
Darlington NWOSU (Dainava)
Linas PILIBAITIS (TransINVEST)
Noel MBO (Panevėžys)
Armin HODŽIĆ (Žalgiris)