ALB
ALB
ALG
ALG
ARG
ARG
ARM
ARM
AUS
AUS
AUT
AUT
AZE
AZE
BEL
BEL
BIH
BIH
BLR
BLR
BOL
BOL
BRA
BRA
BUL
BUL
CHI
CHI
CHN
CHN
COL
COL
CRC
CRC
CRO
CRO
CYP
CYP
CZE
CZE
DEN
DEN
ECU
ECU
EGY
EGY
ENG
ENG
ESP
ESP
EST
EST
FIN
FIN
FRA
FRA
GEO
GEO
GER
GER
GRE
GRE
HUN
HUN
IRL
IRL
IRN
IRN
ISL
ISL
ISR
ISR
ITA
ITA
JPN
JPN
KAZ
KAZ
KOR
KOR
LTU
LTU
LVA
LVA
MDA
MDA
MEX
MEX
MKD
MKD
MLT
MLT
MNE
MNE
NED
NED
NIR
NIR
NOR
NOR
PAR
PAR
PER
PER
POL
POL
POR
POR
QAT
QAT
ROU
ROU
RSA
RSA
RUS
RUS
SCO
SCO
SRB
SRB
SUI
SUI
SVK
SVK
SVN
SVN
SWE
SWE
TUR
TUR
UKR
UKR
URU
URU
USA
USA
VEN
VEN
home
account
FAQ
help
support
SA logo
A to Z

 
State Cup

ROUNDR7R8

Season archive

Results
Thursday, 14 January 2021
r8Hapoel Tel AvivP-PHapoel Ashkelon
r8Hapoel Ramat GanP-PHapoel Bnei Lod
r8Beitar Tel Aviv Bat YamP-PHapoel Ironi Kiryat Shmona
r8FC Kafr QassemP-PHapoel Kfar-Saba
r8Hapoel Kfar ShalemP-PHapoel Adomim
Friday, 15 January 2021
r8Maccabi NetanyaP-PHapoel HaYarden
r8FC AshdodP-PHapoel Ra'anana
r8Sekktzya Ness ZionaP-PMaccabi Petach Tikva
r8Hapoel AfulaP-PHapoel Nof HaGalil
r8Hapoel JerusalemP-PHapoel Rishon LeZion
r8MS NordiaP-PMS Tira
Saturday, 16 January 2021
r8Maccabi HaifaP-PHapoel Um el Fahem
r8Bnei YehudaP-PHapoel Haifa
r8Hapoel Beer ShevaP-PMaccabi Tel Aviv
Sunday, 17 January 2021
r8Bnei SakhninP-PHapoel Hadera
r8Hapoel AkkoP-PBeitar Jerusalem

Top Scorers
2Omer BOUARON (Hapoel Ramat Gan)
Yarden ABU HAZEIRA (Hapoel Ramat Gan)
Ronen HANZIS (Beitar Tel Aviv Bat Yam, 1p)
1Paz BEN ARI (Hapoel Petach Tikva, 1p)
Yonathan LEVI (Hapoel Nir)
Rafael DE LA SOUSA (Hapoel Ashkelon)
Lior KATZAV (Hapoel Rishon LeZion)
Mohamad BADRANA (Hapoel Ra'anana, 1p)
Aabed JABARIN (Hapoel Um el Fahem, 1p)
Yonatan LEVI (Hapoel Iksal)
Noam GISSIN (Hapoel Adomim)
Oz PERETZ (FC Kafr Qassem)
Sheliel UZAN (Hapoel Ashkelon)
Azat HALAILA (Maccabi Zur Shalom)
Nathaniel HAGANI (Hapoel Azor)
Eli BALILTI (Hapoel Nof HaGalil)
Or HECK (Hapoel Bnei Lod)
Gal SAPIR (Hapoel Azor)
Raz TWIZER (Hapoel Akko)
Munir HUJIRAT (Hapoel Nof HaGalil)
Zion TZEMAH (Hapoel Ashkelon, 1p)
Ahmed MILAD (Hapoel Adomim)
Asaf GUBESA (MS Nordia, 1p)
Viam AMASHA (MS Tira)
Moflih SHALATA (Beitar Tel Aviv Bat Yam)
Eran BITTON (Hapoel Akko)
Dan KADUR (Hapoel Rishon LeZion)