ALB
ALB
ALG
ALG
ARG
ARG
ARM
ARM
AUS
AUS
AUT
AUT
AZE
AZE
BEL
BEL
BIH
BIH
BLR
BLR
BOL
BOL
BRA
BRA
BUL
BUL
CHI
CHI
CHN
CHN
COL
COL
CRC
CRC
CRO
CRO
CYP
CYP
CZE
CZE
DEN
DEN
ECU
ECU
EGY
EGY
ENG
ENG
ESP
ESP
EST
EST
FIN
FIN
FRA
FRA
GEO
GEO
GER
GER
GRE
GRE
HUN
HUN
IRL
IRL
IRN
IRN
ISL
ISL
ISR
ISR
ITA
ITA
JPN
JPN
KAZ
KAZ
KOR
KOR
LTU
LTU
LVA
LVA
MDA
MDA
MEX
MEX
MKD
MKD
MLT
MLT
MNE
MNE
NED
NED
NIR
NIR
NOR
NOR
PAR
PAR
PER
PER
POL
POL
POR
POR
QAT
QAT
ROU
ROU
RSA
RSA
RUS
RUS
SCO
SCO
SRB
SRB
SUI
SUI
SVK
SVK
SVN
SVN
SWE
SWE
TUR
TUR
UKR
UKR
URU
URU
USA
USA
VEN
VEN
home
account
FAQ
help
support
SA logo
A to Z

 
Kupa

ROUNDR1R2QF

Season archive

Results
Saturday, 14 October 2023
r1Dobrudzha3-4Lokomotiv Plovdivaet

7Pirgov
41Dione

89Dimitrov
47Karakashev

120Osman
98Dione


111(p)Minchev
r1Spartak Pleven0-1Lokomotiv Sofia


45+1Mitkov
r1Vihren0-1Pirin Blagoevgrad


60Tyutyukov
r1Sportist Svoge0-1Hebar


58Zbun
r1Septemvri Tervel0-4Arda


21Tsonev


35Tsonev


47Yordanov


89Zhekov
Tuesday, 31 October 2023
r1Litex1-0Cherno More

68Vasilev

Wednesday, 1 November 2023
r1Spartak Varna1-0FK Krumovgrad

73(og)Senhadji

r1Maritsa Plovdiv0-1CSKA 1948


72Rusev
r1Septemvri Sofia5-5Botev Vratsaaet, p3-4

35Kostadinov
9Perea

89Kostadinov
45Da Sylva

90Kostadinov
82Luiz Felipe

95Petrov
92Panov

102Dimitrov
117Kavdanski
Wednesday, 8 November 2023
r1Strumska Slava0-3Botev Plovdiv


13Sekulić


79(p)Sekulić


84Sekulić
Thursday, 9 November 2023
r1Balchik0-3CSKA


2Asprilla


42Asprilla


89Lindseth
Saturday, 18 November 2023
r1Bdin Vidin1-2Beroeaet

60Todorov
58(og)Tsekov


105+2Godoy
r1Chernomorets 19192-3Etaraet

36Peychev
76Boukholda

57Kholod
78Boukholda


95Boukholda
Wednesday, 22 November 2023
r1Balkan0-4Ludogorets


14Tekpetey


56Nedelev


72Rwan


81Rick
r1Dunav Ruse1-3Levski

30Valchev
25Ricardinho


45+2(p)Ricardinho


56Ronaldo
Thursday, 23 November 2023
r1Yantra1-4Slavia

21Mihaylov
5Ivanov


32Nikolov


67Aleksandrov


87Sorakov


Top Scorers
3+3Dimitar KOSTADINOV (Septemvri Sofia)
+3Martin SEKULIĆ (Botev Plovdiv, 1p)
+3Chahreddine BOUKHOLDA (Etar)
2+2Radoslav TSONEV (Arda)
+2Babacar DIONE (Lokomotiv Plovdiv)
+2RICARDINHO (Levski, 1p)
+2Danilo ASPRILLA (CSKA)