ALB
ALB
ALG
ALG
ARG
ARG
ARM
ARM
AUS
AUS
AUT
AUT
AZE
AZE
BEL
BEL
BIH
BIH
BLR
BLR
BOL
BOL
BRA
BRA
BUL
BUL
CHI
CHI
CHN
CHN
COL
COL
CRC
CRC
CRO
CRO
CYP
CYP
CZE
CZE
DEN
DEN
ECU
ECU
EGY
EGY
ENG
ENG
ESP
ESP
EST
EST
FIN
FIN
FRA
FRA
GEO
GEO
GER
GER
GRE
GRE
HUN
HUN
IRL
IRL
IRN
IRN
ISL
ISL
ISR
ISR
ITA
ITA
JPN
JPN
KAZ
KAZ
KOR
KOR
LTU
LTU
LVA
LVA
MDA
MDA
MEX
MEX
MKD
MKD
MLT
MLT
MNE
MNE
NED
NED
NIR
NIR
NOR
NOR
PAR
PAR
PER
PER
POL
POL
POR
POR
QAT
QAT
ROU
ROU
RSA
RSA
RUS
RUS
SCO
SCO
SRB
SRB
SUI
SUI
SVK
SVK
SVN
SVN
SWE
SWE
TUR
TUR
UKR
UKR
URU
URU
USA
USA
VEN
VEN
home
account
FAQ
help
support
SA logo
A to Z

 
B Katigoria
A Katigoria | C Katigoria | latest | squads | cups

ROUND12345678910111213
14151617181920212223242526

Season archive

GamesGoalsHDA
1825052.777641.76%4223.08%6435.16%

League table
2017/18OverallHomeAway
PWDLFAGdfPtsFormPWDLFAPWDLFA
++1=ENP2618625420+3460WWWW13931309139312411
2=Anagennisi Derynia2618535323+3059WWWW139312910139222413
3=Othellos2616644519+2654LWWW131030269136341910
4=Ayia Napa26133104333+1042WLWW139042614134361719
5+2AEZ2612593626+1041WWLL137421810135171816
6-1Omonia Aradippou26115103933+638LLWL136432518135171415
7-1Karmiotissa2691074136+537LXXL134541818135532318
8=ASIL2688103235-332LLXW135351613133551622
9=PAEEK2687113340-731LXLL133461520135351820
10=Digenis Oroklini2677123050-2028WLLL134541719133281331
11+1THOI2668122539-1426WWLL134271419132651120
12-1PO Xylotympou2675142944-1526LWXW133371317134271627
--13=Ethnikos Assia2646162242-2018LLLW131391225133371017
--14=Chalkanoras2633202365-4212WLXL1320111233131391132

Results
Friday, 20 April 2018
26Omonia Aradippou0-2ENP
26ASIL0-2THOI
26Digenis Oroklini2-0Othellos
26PO Xylotympou1-2Anagennisi Derynia
Saturday, 21 April 2018
26Ethnikos Assia2-3Chalkanoras
26AEZ5-2PAEEK
26Karmiotissa0-4Ayia Napa

Top Scorers
20+1Giorgos KOLOKOUDIAS (ENP, 1p)
14
Papa KÉBÉ (Anagennisi Derynia, 6p)
13
Markos MICHAEL (ASIL, 2p)
+1Silvio GONZÁLEZ (AEZ, 4p)
+2Ilias GEORGIOU (Ayia Napa)
+1Pantelis TAVROU (PO Xylotympou, 7p)
12
David SOLARI (ENP)
+1Marios ZANNETTOU (Ayia Napa, 4p)

Thomas TSITAS (Omonia Aradippou, 3p)
10+1Kyriakos PAVLOU (ENP, 1p)

Stamatis PANTOS (Karmiotissa, 1p)
9+2Aleksandro BRACJANI (PAEEK)

Stavros KONSTANTINOU (Anagennisi Derynia)

Edward MASHINYA (Karmiotissa)
8+1Giorgos KATSIATIS (Digenis Oroklini, 2p)

Leonel ALTOBELLI (Othellos)

Robert STAMBOLZIEV (PAEEK, 1p)
7+1Christos EFSTATHIOU (Anagennisi Derynia)
+2Christoforos XENOFONTOS (Ethnikos Assia)
6+1Aldo ADORNO (THOI, 2p)

Musawenkosi MGUNI (Chalkanoras)

Timotheos PAVLOU (ASIL)

Gaoussou FOFANA (Othellos)