ALB
ALB
ALG
ALG
ARG
ARG
ARM
ARM
AUS
AUS
AUT
AUT
AZE
AZE
BEL
BEL
BIH
BIH
BLR
BLR
BOL
BOL
BRA
BRA
BUL
BUL
CHI
CHI
CHN
CHN
COL
COL
CRC
CRC
CRO
CRO
CYP
CYP
CZE
CZE
DEN
DEN
ECU
ECU
EGY
EGY
ENG
ENG
ESP
ESP
EST
EST
FIN
FIN
FRA
FRA
GEO
GEO
GER
GER
GRE
GRE
HUN
HUN
IRL
IRL
IRN
IRN
ISL
ISL
ISR
ISR
ITA
ITA
JPN
JPN
KAZ
KAZ
KOR
KOR
LTU
LTU
LVA
LVA
MDA
MDA
MEX
MEX
MKD
MKD
MLT
MLT
MNE
MNE
NED
NED
NIR
NIR
NOR
NOR
PAR
PAR
PER
PER
POL
POL
POR
POR
QAT
QAT
ROU
ROU
RSA
RSA
RUS
RUS
SCO
SCO
SRB
SRB
SUI
SUI
SVK
SVK
SVN
SVN
SWE
SWE
TUR
TUR
UKR
UKR
URU
URU
USA
USA
VEN
VEN
home
account
FAQ
help
support
SA logo
A to Z

 
Kategoria e Parë Grupi B
Kategoria Superiore | Kategoria e Parë | latest | squads | Kupa e Shqipërisë

Kategoria e ParëGrupi AGrupi B

ROUND1234567891011121314
1516171819202122232425262728

Season archive

League table
2019/20OverallHomeAway
PWDLFAGdfPtsFormPWDLFAPWDLFA
++1+1Apolonia1510233211+2132WWWW8611235741296
2+1Lushnja1510142614+1231WLWW8701186731388
3-2Pogradeci159332113+830LWOW7610165832358
4=Besa157352317+624WOWL741211583231212
5=Devolli156272325-220XWLW741213882151017
6=Oriku155461115-419OWLL75111048035111
7=Iliria154561619-317XOLL83411067115613
8=Shënkolli152851423-914LLOW8152787133715
-9=Turbina153391221-912OLLL8323777016514
--10=Elbasani1531111232-2010LLWL72059128116320

Top Scorers
11
Mikel CANKA (Lushnja, 2p)
8
Tedi CARA (Besa, 1p)

Artion ALILLARI (Pogradeci, 1p)
7
Alked ÇELHAKA (Besa, 5p)
6+1Matheus MOTTA (Devolli, 1p)
+1Mario GJATA (Apolonia)

Ildi GRUDA (Shënkolli, 1p)
5
Redon MIHANA (Apolonia)
+1Klejdi RAPO (Devolli)
4
Ksement MEHMETI (Apolonia)

Sajmir JAHAJ (Pogradeci, 4p)

Sadik ÇELA (Devolli)

Armando MEZINI (Lushnja, 1p)
+1Klejdis BRANICA (Lushnja, 2p)

Paolo IVANI (Devolli)
+2Ledio DOCI (Iliria)

Stefano OMERI (Apolonia)

Onu CHINOSO (Besa)
3
Redon DANAJ (Shënkolli)
+1Ledjon XHYMERTI (Iliria)

Klodian NURI (Elbasani)

Mateos LEVENDI (Turbina)

Taulant HYSENSHAHAJ (Apolonia, 1p)

Arbër DHRAMI (Oriku)
+1IRAN da CONCEIÇÃO Gonçalves (Besa)

Klevis RROSHI (Turbina, 2p)

Ildian SHYTI (Pogradeci)

Rimal HAXHIU (Iliria)

Ruben DANAJ (Shënkolli, 2p)
Results
Saturday, 8 February 2020
15Apolonia2-0Pogradeci

21(p)Zaimaj
90Gjata
15Lushnja3-0Elbasani

52Magani
71Branica
90(og)Ferhati
15Turbina0-0Oriku
15Iliria3-3Devolli

50Xhymerti
11(p)Motta
57Doci
49Rapo
60Doci
67Hasanaj
15Shënkolli0-1Besa


81Iran Conceição