ALB
ALB
ALG
ALG
ARG
ARG
ARM
ARM
AUS
AUS
AUT
AUT
AZE
AZE
BEL
BEL
BIH
BIH
BLR
BLR
BOL
BOL
BRA
BRA
BUL
BUL
CHI
CHI
CHN
CHN
COL
COL
CRC
CRC
CRO
CRO
CYP
CYP
CZE
CZE
DEN
DEN
ECU
ECU
EGY
EGY
ENG
ENG
ESP
ESP
EST
EST
FIN
FIN
FRA
FRA
GEO
GEO
GER
GER
GRE
GRE
HUN
HUN
IRL
IRL
IRN
IRN
ISL
ISL
ISR
ISR
ITA
ITA
JPN
JPN
KAZ
KAZ
KOR
KOR
LTU
LTU
LVA
LVA
MDA
MDA
MEX
MEX
MKD
MKD
MLT
MLT
MNE
MNE
NED
NED
NIR
NIR
NOR
NOR
PAR
PAR
PER
PER
POL
POL
POR
POR
QAT
QAT
ROU
ROU
RSA
RSA
RUS
RUS
SCO
SCO
SRB
SRB
SUI
SUI
SVK
SVK
SVN
SVN
SWE
SWE
TUR
TUR
UKR
UKR
URU
URU
USA
USA
VEN
VEN
home
account
FAQ
help
support
SA logo
A to Z

 
EFL Trophy

ROUNDR1
r1Nr1Sr2Nr2Sr3Nr3S

Season archive

Table
Group AOverall
PWDLFAGdfPtsForm
++1 West Ham United U21110031+23W---
++2 Portsmouth110020+23W---
3 Southend United100113-20L---
4 Colchester United100102-20L---
Results
Southern Section
Tuesday, 8 September 2020
1Portsmouth2-0Colchester United

37Harness

38Harness
1Southend United1-3West Ham United U21

13Humphrys
2


84


90Coventry

Table
Group BOverall
PWDLFAGdfPtsForm
++1 Gillingham110021+13W---
++2 Arsenal U21110021+13W---
3 Crawley Town100112-10L---
4 Ipswich Town100112-10L---
Results
Southern Section
Tuesday, 8 September 2020
1Gillingham2-1Crawley Town

40Coyle
78Ferguson

50Oliver
1Ipswich Town1-2Arsenal U21

26Nolan
45Maniraguha


54Balogun

Table
Group COverall
PWDLFAGdfPtsForm
++1 Milton Keynes Dons110031+23W---
++2 Stevenage110021+13W---
3 Southampton U21100112-10L---
4 Northampton Town100113-20L---
Results
Southern Section
Tuesday, 8 September 2020
1Milton Keynes Dons3-1Northampton Town

34Poole
13Mills

74Nombe

77Sorinola
Tuesday, 22 September 2020
1Stevenage2-1Southampton U21

45Dinanga
37Slattery

90Marsh

Table
Group DOverall
PWDLFAGdfPtsForm
++1 Oxford United110021+13W---
++2 Walsall101022+02X---
3 Bristol Rovers101022+01X---
4 Chelsea U21100112-10L---
Results
Southern Section
Tuesday, 8 September 2020
1Bristol Rovers2-2Walsall

16
29Jules

71Ayunga
64Gordon
1Oxford United2-1Chelsea U21

17Agyei
53Russell

45Osei Yaw

Table
Group EOverall
PWDLFAGdfPtsForm
++1 Exeter City110032+13W---
++2 WBA U21110032+13W---
3 Swindon Town100123-10L---
4 Forest Green Rovers100123-10L---
Results
Southern Section
Tuesday, 8 September 2020
1Exeter City3-2Forest Green Rovers

45Ajose
5Stevens

57Jay
51Stevens

67Key
1Swindon Town2-3WBA U21

72Smith
27

75Caddis
47


74

Table
Group FOverall
PWDLFAGdfPtsForm
++1 Norwich City U21110032+13W---
++2 Cheltenham Town110010+13W---
3 Plymouth Argyle100123-10L---
4 Newport County100101-10L---
Results
Southern Section
Tuesday, 8 September 2020
1Plymouth Argyle2-3Norwich City U21

39(p)Lolos
26Hondermarck

63Telford
54


67
1Newport County0-1Cheltenham Town


70Reid

Table
Group GOverall
PWDLFAGdfPtsForm
++1 Leyton Orient110032+13W---
++2 AFC Wimbledon110021+13W---
3 Brighton & HA U21100123-10L---
4 Charlton Athletic100112-10L---
Results
Southern Section
Tuesday, 1 September 2020
1AFC Wimbledon2-1Charlton Athletic

46Roscrow
21Öztümer

58Thomas
Tuesday, 8 September 2020
1Leyton Orient3-2Brighton & HA U21

36Ling
84Wilson

55Johnson
88Wilson

90Wilkinson

Table
Group HOverall
PWDLFAGdfPtsForm
++1 Cambridge United110020+23W---
++2 Peterborough United101033+02X---
3 Burton Albion101033+01X---
4 Fulham U21100102-20L---
Results
Southern Section
Tuesday, 8 September 2020
1Cambridge United2-0Fulham U21

24Knowles

84Mullin
1Peterborough United3-3Burton Albion

3Clarke
44Lawless

23Reed
52Powell

68Mason
55Powell

Top Scorers
3
Tariq UWAKWE (Accrington Stanley)
2
Ryan CASSIDY (Accrington Stanley)
+2Ben WILSON (Brighton & HA U21)

Liam DELAP (Manchester City U21)

Mikael MANDRON (Crewe Alexandra, 1p)
+2Mathew STEVENS (Forest Green Rovers)

Conor McALENY ()

Oliver CRANKSHAW ()
+2Joe POWELL (Burton Albion)

Harvey SAUNDERS (Fleetwood Town)
+2Marcus HARNESS (Portsmouth)

Charlie JOLLEY ()

Charlie WYKE (Sunderland)