ALB
ALB
ALG
ALG
ARG
ARG
ARM
ARM
AUS
AUS
AUT
AUT
AZE
AZE
BEL
BEL
BIH
BIH
BLR
BLR
BOL
BOL
BRA
BRA
BUL
BUL
CHI
CHI
CHN
CHN
COL
COL
CRC
CRC
CRO
CRO
CYP
CYP
CZE
CZE
DEN
DEN
ECU
ECU
EGY
EGY
ENG
ENG
ESP
ESP
EST
EST
FIN
FIN
FRA
FRA
GEO
GEO
GER
GER
GRE
GRE
HUN
HUN
IRL
IRL
IRN
IRN
ISL
ISL
ISR
ISR
ITA
ITA
JPN
JPN
KAZ
KAZ
KOR
KOR
LTU
LTU
LVA
LVA
MDA
MDA
MEX
MEX
MKD
MKD
MLT
MLT
MNE
MNE
NED
NED
NIR
NIR
NOR
NOR
PAR
PAR
PER
PER
POL
POL
POR
POR
QAT
QAT
ROU
ROU
RSA
RSA
RUS
RUS
SCO
SCO
SRB
SRB
SUI
SUI
SVK
SVK
SVN
SVN
SWE
SWE
TUR
TUR
UKR
UKR
URU
URU
USA
USA
VEN
VEN
home
account
FAQ
help
support
SA logo
A to Z

 
C Katigoria
A Katigoria | B Katigoria | 2023/24 | squads | cups

ROUND123456789101112131415Phase A
1234567891011121314Phase B

Season archive

GamesGoalsHDA
481032.142552.08%1020.83%1327.08%

C Katigoria (A)
Group AOverallHomeAway
PWDLFAGdfPtsFormPWDLFAPWDLFA
1Chalkanoras651071+647WWWW440050211021
2Anagennisi Derynia62311211+141XLXW413098210133
31Spartakos632183+538WLXW311131321052
41APEA632162+437LWWW220051412111
5Ethnikos Latsia62131012-232XLWL200224421188
6Ormidia6015310-728LLLL400438201102
7Kedros612337-428OWLL201101411236
8Iraklis612358-326OWLL302113310245

C Katigoria (B)
Group BOverallHomeAway
PWDLFAGdfPtsFormPWDLFAPWDLFA
11Kourris641192+732WWWW431071210121
21Omonia Psevda630388+030LLWL430174200214
3Aspis Pylas631274+327LOLW321030310244
4Geroskipou612336-324OOLW411224201112
5AEP Polemidion621368-219OWLW220041401327
61APEP630369-318WLWL330061300308
71Ethnikos Assia630355+018LLWL220031410324
8Olympias621357-218WWLL210123411234

Results
Saturday, 24 February 2024
6APEP1-0Ethnikos Assia
6Anagennisi Derynia3-3Ethnikos Latsia
6Chalkanoras1-0APEA
6Ormidia0-2Spartakos
6Kourris1-0Aspis Pylas
6Omonia Psevda0-2Olympias
6Geroskipou0-0AEP Polemidion
Sunday, 25 February 2024
6Iraklis0-0Kedros
Fixtures
Saturday, 2 March 2024
7Ethnikos Assia-Omonia Psevda
7Spartakos-Iraklis
7Kedros-Anagennisi Derynia
7Ethnikos Latsia-Chalkanoras
7Aspis Pylas-APEP
7Olympias-Geroskipou
7APEA-Ormidia
7AEP Polemidion-Kourris

Top Scorers
13Charalambos VOUTSKIDIS (Spartakos, 1p)
11BERNARDO Mascarenhas (Ethnikos Latsia)
10Dimitris TZIONIS (Kedros, 1p)
Kostas KOULOUMBRIS (Aspis Pylas)
Markos MICHAEL (Anagennisi Derynia, 5p)
8Panayiotis PANAYIOTOU (Omonia Psevda, 1p)
7Dimitris ANDREOU (Iraklis, 3p)
6Nikos PITSILLIDIS (Ormidia, 3p)
Giorgos VASILIOU (Kourris)
Christos KALOGERIDIS (Omonia Psevda)
Serge GAKPÉ (APEA)
Christos ZAMPAS (Chalkanoras)
Theodoros PAPAPANAYIOTOU (Ethnikos Assia, 1p)
Christos IORDANIDIS (Chalkanoras)
5Sebastian JAROSZ (Anagennisi Derynia)
Lysandros CHRISTODOULOU (Ormidia)
Andreas KYPRIANOU (Spartakos, 3p)
Martinos ZINONOS (APEA, 1p)
Panayiotis KONSTANTINOU (APEA, 1p)
Kyprianos IRAKLEOUS (Ethnikos Latsia, 3p)
Iakovos INIATIS (Kedros, 3p)
Andreas PITTARAS (Spartakos, 1p)
Kyriakos CHRISTODOULOU (Iraklis)
Ryszard JAKUBIAK (AEP Polemidion)