ALB
ALB
ALG
ALG
ARG
ARG
ARM
ARM
AUS
AUS
AUT
AUT
AZE
AZE
BEL
BEL
BIH
BIH
BLR
BLR
BOL
BOL
BRA
BRA
BUL
BUL
CHI
CHI
CHN
CHN
COL
COL
CRC
CRC
CRO
CRO
CYP
CYP
CZE
CZE
DEN
DEN
ECU
ECU
EGY
EGY
ENG
ENG
ESP
ESP
EST
EST
FIN
FIN
FRA
FRA
GEO
GEO
GER
GER
GRE
GRE
HUN
HUN
IRL
IRL
IRN
IRN
ISL
ISL
ISR
ISR
ITA
ITA
JPN
JPN
KAZ
KAZ
KOR
KOR
LTU
LTU
LVA
LVA
MDA
MDA
MEX
MEX
MKD
MKD
MLT
MLT
MNE
MNE
NED
NED
NIR
NIR
NOR
NOR
PAR
PAR
PER
PER
POL
POL
POR
POR
QAT
QAT
ROU
ROU
RSA
RSA
RUS
RUS
SCO
SCO
SRB
SRB
SUI
SUI
SVK
SVK
SVN
SVN
SWE
SWE
TUR
TUR
UKR
UKR
URU
URU
USA
USA
VEN
VEN
home
account
FAQ
help
support
SA logo
A to Z

 
Prva liga
Vtora Liga | latest | squads | Kup na Makedonija

ROUND1234567891011121314151617
18192021222324252627282930313233

Season archive

GamesGoalsHDA
40942.352152.50%820.00%1127.50%

League table
2022/23OverallHomeAway
PWDLFAGdfPtsFormPWDLFAPWDLFA
1=Struga8800182+1624WWWW5500122330060
2=Sileks7421127+514WWLX431094311133
3=Shkëndija733185+312OXWL513144220041
4=Shkupi7322117+411OWLL321082411235
5=Bregalnica Stip732264+211OLWW320131412133
6=Tikveš83141013-310LWWL421176410337
7+1Makedonija Gjorče Petrov722387+18WLXX311153411234
8-1Akademija Pandev82151110+17LLLW510447311173
-9+1Rabotnički7214515-107WLXW3201354013210
-10-1Pobeda7115311-84LWLX2101115014210
--11=Skopje7115213-114OLWL3111124004111

Results
Sunday, 11 September 2022
7Pobeda1-0Bregalnica Stip
7Tikveš2-1Akademija Pandev
7Shkupi5-0Rabotnički
7Struga3-0Skopje
Saturday, 17 September 2022
8Rabotnički1-0Pobeda
8Shkëndija0-0Shkupi
8Akademija Pandev0-1Makedonija Gjorče Petrov
8Struga2-0Tikveš
Sunday, 18 September 2022
8Skopje0-0Bregalnica Stip
Fixtures
Saturday, 1 October 2022
9Makedonija Gjorče Petrov-Struga
9Bregalnica Stip-Rabotnički
Sunday, 2 October 2022
9Pobeda-Shkëndija
9Tikveš-Skopje
9Shkupi-Sileks
Sunday, 9 October 2022
10Sileks-Pobeda
10Shkëndija-Bregalnica Stip
10Skopje-Rabotnički
10Tikveš-Makedonija Gjorče Petrov
10Akademija Pandev-Shkupi

Top Scorers
5Besart IBRAIMI (Struga, 1p)
3Renaldo CEPHAS (Shkupi)
Vane KRSTEVSKI (Akademija Pandev)
Anael BARGA NGOBA (Tikveš)
Arsim LJAMALARI (Sileks)
Filip OBADOVIĆ (Sileks)
2Ediz SPAHIU (Tikveš)
Sefer EMINI (Makedonija Gjorče Petrov)
Ljupche DORIEV (Shkëndija)
Zija MERXHANI (Struga)
Bunjamin SHABANI (Struga)