home
account
help
support
SA logo
FAQ
A to Z

 
EFL Trophy

ROUNDR1
r1Nr1Sr2Nr2Sr3Nr3S

Season archive

Table
Group AOverall
PWDLFAGdfPtsForm
11Ipswich Town220061+56WW--
21Colchester United211043+14XW--
31Tottenham Hotspur U21201123-12XL--
41Gillingham200227-50LL--
Results
Southern Section
Tuesday, 8 October 2019
2Colchester United1-1Tottenham Hotspur U21

44(og)
75Oakley-Boothe
2Ipswich Town4-0Gillingham

8Huws

21Roberts

61(og)Mandron

87Keane

Table
Group BOverall
PWDLFAGdfPtsForm
11Portsmouth211032+15XW--
21Oxford United211043+14XW--
3Norwich City U21210133+03WL--
4Crawley Town200213-20LL--
Results
Southern Section
Tuesday, 1 October 2019
2Crawley Town1-2Norwich City U21

63Nathaniel-George
19


74
Tuesday, 8 October 2019
2Oxford United2-2Portsmouth

21Taylor
33Lethbridge

90Dickie
85Walkes

Table
Group COverall
PWDLFAGdfPtsForm
11Brighton & HA U21220040+46WW--
22AFC Wimbledon210132+13WL--
32Leyton Orient210123-13LW--
41Southend United200204-40LL--
Results
Southern Section
Tuesday, 1 October 2019
2Southend United0-2Brighton & HA U21


50Richards


81O'Hora
Tuesday, 8 October 2019
2AFC Wimbledon3-0Leyton Orient

3(p)Pigott

49Fólivi

79Reilly

Table
Group DOverall
PWDLFAGdfPtsForm
1Forest Green Rovers211032+15OW--
21Walsall211010+14WO--
31Coventry City202000+03OO--
4Southampton U21200224-20LL--
Results
Southern Section
Tuesday, 1 October 2019
2Walsall1-0Southampton U21

45Scarr
Tuesday, 8 October 2019
2Forest Green Rovers0-0Coventry City

Table
Group EOverall
PWDLFAGdfPtsForm
11Exeter City220030+36WW--
21West Ham United U21210188+03LW--
31Cheltenham Town210144+03WL--
41Newport County200247-30LL--
Results
Southern Section
Tuesday, 8 October 2019
2Cheltenham Town4-3West Ham United U21

25Smith
11Kemp

55Smith
31Kemp

64Smith
34

67Lloyd
2Newport County0-2Exeter City


40Jay


71Jay

Table
Group FOverall
PWDLFAGdfPtsForm
11Plymouth Argyle211041+35WX--
21Bristol Rovers211032+14WX--
32Chelsea U21210144+03LW--
4Swindon Town200226-40LL--
Results
Southern Section
Tuesday, 24 September 2019
2Bristol Rovers2-1Chelsea U21

59Adeboyejo
31

73Sercombe
Tuesday, 8 October 2019
2Swindon Town0-3Plymouth Argyle


15Rudden


36Grant


66Riley

Table
Group GOverall
PWDLFAGdfPtsForm
1Milton Keynes220040+46WW--
22Stevenage311124-25XWL-
31Fulham U21311133+04XLW-
41Wycombe Wanderers200213-20LL--
Results
Southern Section
Tuesday, 1 October 2019
2Milton Keynes1-0Fulham U21

50Agard
Tuesday, 8 October 2019
2Wycombe Wanderers0-1Stevenage


6Cowley
Tuesday, 29 October 2019
2Stevenage1-1Fulham U21

35Carter
90

Table
Group HOverall
PWDLFAGdfPtsForm
1Peterborough United220031+26WW--
2Northampton Town211021+15WX--
3Arsenal U21201112-11LX--
4Cambridge United200213-20LL--
Results
Southern Section
Tuesday, 1 October 2019
2Peterborough United1-0Arsenal U21

66Ward
Tuesday, 8 October 2019
2Cambridge United0-1Northampton Town


17Smith

Top Scorers
3+3Jonté SMITH (Cheltenham Town)
+1Jordan ROBERTS (Ipswich Town)

Benny ASHLEY-SEAL (Wolves U21, 1p)
2
Sam NOMBE (Milton Keynes)
+2Dan KEMP (West Ham United U21)
+1Joe WARD ()

Paris COWAN-HALL (Colchester United)

Ryan LOFT (Carlisle United)

Moses OGBU (Grimsby Town)

Anthony SCULLY (West Ham United U21)

Kevin VAN VEEN (Scunthorpe United)

Faustino ANJORIN (Chelsea U21)

Neco WILLIAMS (Liverpool U21)

Mathew STEVENS (Forest Green Rovers)
+2Matt JAY (Exeter City)