ALB
ALB
ALG
ALG
ARG
ARG
ARM
ARM
AUS
AUS
AUT
AUT
AZE
AZE
BEL
BEL
BIH
BIH
BLR
BLR
BOL
BOL
BRA
BRA
BUL
BUL
CHI
CHI
CHN
CHN
COL
COL
CRC
CRC
CRO
CRO
CYP
CYP
CZE
CZE
DEN
DEN
ECU
ECU
EGY
EGY
ENG
ENG
ESP
ESP
EST
EST
FIN
FIN
FRA
FRA
GEO
GEO
GER
GER
GRE
GRE
HUN
HUN
IRL
IRL
IRN
IRN
ISL
ISL
ISR
ISR
ITA
ITA
JPN
JPN
KAZ
KAZ
KOR
KOR
LTU
LTU
LVA
LVA
MDA
MDA
MEX
MEX
MKD
MKD
MLT
MLT
MNE
MNE
NED
NED
NIR
NIR
NOR
NOR
PAR
PAR
PER
PER
POL
POL
POR
POR
QAT
QAT
ROU
ROU
RSA
RSA
RUS
RUS
SCO
SCO
SRB
SRB
SUI
SUI
SVK
SVK
SVN
SVN
SWE
SWE
TUR
TUR
UKR
UKR
URU
URU
USA
USA
VEN
VEN
home
account
FAQ
help
support
SA logo
A to Z

 
Prva liga
2023/24 | squads | Kup na Makedonija

ROUND1234567891011
1213141516171819202122
2324252627282930313233

Season archive

GamesGoalsHDA
1683642.169154.17%4627.38%3118.45%

League table
2023/24OverallHomeAway
PWDLFAGdfPtsFormPWDLFAPWDLFA
1Struga2818464825+2358WXLW1411213012147251813
2Shkupi28151033716+2155OWLW141220275143831011
3Shkëndija28141044422+2252LWXW14950277145541715
41Tikveš28116113330+339WLWX159422314132291016
51Sileks2891183033-338OLOX158612011131571022
6Gostivar2881372832-437XWOL156631716132741116
7AP Brera2897122426-234XWLW13742156152310920
8Rabotnički28104142430-634WWXL13823156152211924
91Voska Sport28710112839-1131WLXL134541516153571323
101Vardar2885152138-1729LLWL14626141514239723
11Bregalnica Štip2868142439-1526LXWL146531715140311724
12Makedonija Gjorče Petrov2874172334-1125LLXW1453610111421111323

Results
Saturday, 20 April 2024
28Bregalnica Štip0-1Rabotnički
Sunday, 21 April 2024
28Vardar0-1Voska Sport
28Sileks0-0Shkupi
28Makedonija Gjorče Petrov0-1Struga
28Tikveš2-1Shkëndija
28Gostivar1-1AP Brera
Fixtures
Sunday, 28 April 2024
29Rabotnički-Makedonija Gjorče Petrov
29Shkëndija-Gostivar
29Shkupi-Tikveš
29AP Brera-Vardar
29Struga-Sileks
29Voska Sport-Bregalnica Štip

Top Scorers
14Aleksa MARUŠIĆ (Voska Sport, 2p)
12Marjan RADESKI (Struga)
10Almir AGANSPAHIĆ (Shkëndija)
Besart IBRAIMI (Struga, 4p)
9Olanrewaju KEHINDE (Gostivar, 4p)
8Antonio KALANOSKI (Sileks, 2p)
Marko GJORGJIEVSKI (Sileks, 1p)
7Ivan IVANOVSKI (Gostivar, 1p)
Ediz SPAHIU (Tikveš)
ALPER Potuk (Gostivar)
6Alen JASAROSKI (Voska Sport)
Adenis SHALA (Shkëndija)
5Bassirou COMPAORÉ (Struga)
Aimé GANDO (Rabotnički)
Arbi VOSHA (Shkupi)
Endrit KRASNIQI (Shkëndija, 1p)
Kristijan TRAPANOVSKI (Shkupi)
Atdhe MAZARI (Rabotnički, 1p)
4Darko GLISHIKJ (Vardar)
Ronaldo WEBSTER (Shkëndija)
Eraldo CINARI (Shkëndija)
Krste VELKOSKI (Makedonija Gjorče Petrov, 3p)
Bruno DITA (Shkëndija)
Erik GRØNNER (Shkupi)
Ennur TOTRE (Shkëndija, 2p)
Remzifaik SELMANI (Bregalnica Štip)