ALB flag
ALB
ALG flag
ALG
ARG flag
ARG
ARM flag
ARM
AUS flag
AUS
AUT flag
AUT
AZE flag
AZE
BEL flag
BEL
BIH flag
BIH
BLR flag
BLR
BOL flag
BOL
BRA flag
BRA
BUL flag
BUL
CHI flag
CHI
CHN flag
CHN
COL flag
COL
CRC flag
CRC
CRO flag
CRO
CYP flag
CYP
CZE flag
CZE
DEN flag
DEN
ECU flag
ECU
EGY flag
EGY
ENG flag
ENG
ESP flag
ESP
EST flag
EST
FIN flag
FIN
FRA flag
FRA
GEO flag
GEO
GER flag
GER
GRE flag
GRE
HUN flag
HUN
IRL flag
IRL
IRN flag
IRN
ISL flag
ISL
ISR flag
ISR
ITA flag
ITA
JPN flag
JPN
KAZ flag
KAZ
KOR flag
KOR
LTU flag
LTU
LVA flag
LVA
MDA flag
MDA
MEX flag
MEX
MKD flag
MKD
MLT flag
MLT
MNE flag
MNE
NED flag
NED
NIR flag
NIR
NOR flag
NOR
PAR flag
PAR
PER flag
PER
POL flag
POL
POR flag
POR
QAT flag
QAT
ROU flag
ROU
RSA flag
RSA
RUS flag
RUS
SCO flag
SCO
SRB flag
SRB
SUI flag
SUI
SVK flag
SVK
SVN flag
SVN
SWE flag
SWE
TUR flag
TUR
UKR flag
UKR
URU flag
URU
USA flag
USA
VEN flag
VEN
home
account
FAQ
help
support
SA logo
A to Z

 
Prva liga
Vtora Liga | latest | squads | Kup na Makedonija

ROUND123456789101112131415161718
192021222324252627282930313233343536

Season archive

GamesGoals1X2
902042.264954.44%2628.89%1516.67%

League table
2019/20OverallHomeAway
PWDLFAGdfPtsFormPWDLFAPWDLFA
1Vardar1810622811+1736XWXX96211659441126
21Shkëndija188463013+1728XWLW96212339225710
31Akademija Pandev187651915+427LLLX95311359234610
4Sileks188372120+127WXXO97111879126313
51Makedonija Gjorče Petrov186842118+326WXXW92527594321413
61Struga186661822-424XXWX95311189135714
72Shkupi185762021-122LLWX95221589054513
81Borec185581426-1220XWLO95401059018421
91Renova185491730-1319WLXL943213129117418
10Rabotnički1843111628-1215LXWL941410109027618

Results
Saturday, 7 December 2019
18Sileks3-1Akademija Pandev
Sunday, 8 December 2019
18Vardar2-2Shkëndija
18Renova4-3Rabotnički
18Shkupi2-3Makedonija Gjorče Petrov
18Struga1-1Borec

Top Scorers
11+1Daniel AVRAMOVSKI (Vardar, 1p)
8
Nikola PRELČEC (Borec, 1p)
+1Marin JURINA (Shkupi)
7+1Remzifaik SELMANI (Renova)
6
Armend ALIMI (Shkëndija)
+3PADU (Makedonija Gjorče Petrov)

Bobi BOZINOVSKI (Makedonija Gjorče Petrov)

Besart IBRAIMI (Shkëndija, 2p)
5+1Ivan MARKOVIĆ (Rabotnički)

Hristijan KIROVSKI (Struga)
4
SERGINHO (Shkupi, 1p)

STÊNIO Marcos JÚNIOR (Shkëndija)
+1Ilirid ADEMI (Renova)

Marko RAJKOVIĆ (Akademija Pandev)

JUNINHO (Vardar)
3
Simeon HRISTOV (Borec, 2p)

Nikola SHARKOSKI (Rabotnički)

Agim IBRAIMI (Shkëndija, 3p)

Sasko PANDEV (Akademija Pandev)

Ljupche DORIEV (Akademija Pandev)

Darko MICEVSKI (Vardar, 3p)
+1Darko DODEV (Sileks)
+1Fatjon JUSUFI (Shkupi)

Kristijan KOSTOVSKI (Sileks, 1p)