ALB
ALB
ALG
ALG
ARG
ARG
ARM
ARM
AUS
AUS
AUT
AUT
AZE
AZE
BEL
BEL
BIH
BIH
BLR
BLR
BOL
BOL
BRA
BRA
BUL
BUL
CHI
CHI
CHN
CHN
COL
COL
CRC
CRC
CRO
CRO
CYP
CYP
CZE
CZE
DEN
DEN
ECU
ECU
EGY
EGY
ENG
ENG
ESP
ESP
EST
EST
FIN
FIN
FRA
FRA
GEO
GEO
GER
GER
GRE
GRE
HUN
HUN
IRL
IRL
IRN
IRN
ISL
ISL
ISR
ISR
ITA
ITA
JPN
JPN
KAZ
KAZ
KOR
KOR
LTU
LTU
LVA
LVA
MDA
MDA
MEX
MEX
MKD
MKD
MLT
MLT
MNE
MNE
NED
NED
NIR
NIR
NOR
NOR
PAR
PAR
PER
PER
POL
POL
POR
POR
QAT
QAT
ROU
ROU
RSA
RSA
RUS
RUS
SCO
SCO
SRB
SRB
SUI
SUI
SVK
SVK
SVN
SVN
SWE
SWE
TUR
TUR
UKR
UKR
URU
URU
USA
USA
VEN
VEN
home
account
FAQ
help
support
SA logo
A to Z

 
Birinshi Liga
Premier-Liga | Birinshi Liga | latest | squads | Kubogi

ROUND12345678910111213
14151617181920212223242526

Season archive

GamesGoalsHDA
1403872.767251.43%3021.43%3827.14%

League table
2019OverallHomeAway
PWDLFAGdfPtsFormPWDLFAPWDLFA
++1=Kaspi2014423612+2446WWWW1091024510532127
++2+1Kyzylzhar2012624214+2842WWOW1081131610451118
+3-1Altai2013343512+2342LWXL1071219410622168
4=Akzhaiyk2011632817+1139LWWW1054114910622148
5=Zhetysu B207942521+430XWOW9540158112541013
6=Baikonur208572828+029OLLL11533151493241314
7=Maxtaaral209292325-229WWWW105051211104241114
8+1Kairat Akademiya208393528+727WLLL11632201092071518
9-1Akademiya Ontustyk208392430-627OLXL10622191210217518
10+2Shakhter-Bulat2064102234-1222WLXW952214811128826
11-1Kyran205693442-821XLWL104331916101361526
12-1Astana M2054113038-819LLXL1143422179117821
13=Ekibastuz2042141531-1614LWLW931581011119721
--14=Aktobe-Zhas2003171055-453LLLL1002861910019436

Top Scorers
13
Aidos TATTYBAEV (Kaspi, 4p)
10
Artur SHUSHENACHEV (Kairat Akademiya, 2p)

Pavel KRIVENTSEV (Kyzylzhar)

Sergei DUDKIN (Altai, 2p)
8
Ramazan KARIMOV (Astana M)
+2Maksym DRACHENKO (Kyzylzhar, 3p)
7+1Shota GRIGALASHVILI (Kyzylzhar, 3p)

Erkebulan AMANGELDY (Akademiya Ontustyk)

Alibobo RAHMATULLAEV (Kyran, 3p)
6
Boris FOMENKOV (Akademiya Ontustyk, 1p)

Aibar ZHAKSYLYKOV (Zhetysu B)

Zhanserik KALDYBAI (Kyran)
+2Artem CHEREDINOV (Kyzylzhar)

Aslan ERKEN (Ekibastuz, 1p)
5
Vladislav PROKOPENKO (Astana M, 1p)

Didar ZHALMUKAN (Astana M)

Vyacheslav PUTINTSEV (Shakhter-Bulat)
+1Georgi ZAKHARENKO (Shakhter-Bulat)

Branko ÄŒUBRILO (Kaspi, 2p)

Sergei VETROV (Shakhter-Bulat)
Results
Saturday, 14 September 2019
20Kyzylzhar7-0Ekibastuz

11(p)Drachenko
20Grigalashvili
32(og)Karaman
34Drachenko
59Ceesay
70Cheredinov
74Cheredinov
20Akzhaiyk0-1Maxtaaral


54Ryskul
20Aktobe-Zhas2-3Shakhter-Bulat

20Maulekeshev
3Zakharenko
90(p)Nazarov
13Zholshorin

70Sairanov
20Kairat Akademiya2-0Altai

60Shvyrev
90Alimzhan
20Kyran1-1Zhetysu B

41Nabiev
78Zhaksybaiuly
20Baikonur0-0Akademiya Ontustyk
20Astana M0-1Kaspi


90Begalin