ALB
ALB
ALG
ALG
ARG
ARG
ARM
ARM
AUS
AUS
AUT
AUT
AZE
AZE
BEL
BEL
BIH
BIH
BLR
BLR
BOL
BOL
BRA
BRA
BUL
BUL
CHI
CHI
CHN
CHN
COL
COL
CRC
CRC
CRO
CRO
CYP
CYP
CZE
CZE
DEN
DEN
ECU
ECU
EGY
EGY
ENG
ENG
ESP
ESP
EST
EST
FIN
FIN
FRA
FRA
GEO
GEO
GER
GER
GRE
GRE
HUN
HUN
IRL
IRL
IRN
IRN
ISL
ISL
ISR
ISR
ITA
ITA
JPN
JPN
KAZ
KAZ
KOR
KOR
LTU
LTU
LVA
LVA
MDA
MDA
MEX
MEX
MKD
MKD
MLT
MLT
MNE
MNE
NED
NED
NIR
NIR
NOR
NOR
PAR
PAR
PER
PER
POL
POL
POR
POR
QAT
QAT
ROU
ROU
RSA
RSA
RUS
RUS
SCO
SCO
SRB
SRB
SUI
SUI
SVK
SVK
SVN
SVN
SWE
SWE
TUR
TUR
UKR
UKR
URU
URU
USA
USA
VEN
VEN
home
account
FAQ
help
support
SA logo
A to Z

 
PFL Group 4
Premier Liga | Pervi Divizion | PFL Group 1 | PFL Group 2 | PFL Group 3 | latest | squads | Kubok

ROUND123456789101112131415
161718192021222324252627282930

Season archive

GamesGoalsHDA
1103182.894540.91%2119.09%4440.00%

League table
2020/21OverallHomeAway
PWDLFAGdfPtsFormPWDLFAPWDLFA
++1=Novosibirsk1510503110+2135WWWW74301468620174
2=Tyumen1510322411+1333LXXW7412948620157
3=KamAZ1510144115+2631WWLW75022378512188
4=Volga Ulyanovsk15942196+1331WXWW8422837520113
5=Chelyabinsk159153112+1928WWWX9603258631264
6=Zvezda Perm158433219+1328WXWW743018884131411
7=Volna157351917+224LXLW8314687421139
8=Dinamo Barnaul147252019+123LWWX74121187313911
9=Nosta155372326-318OWXL731318128224514
10=Ural-2144551821-317LLXX72328872231013
11=Lada Dimitrovgrad153571917+214OWXX71424582151512
12+2FC Orenburg-2152211833-258OLLL91174196114414
13-1Zenit-Izhevsk1522111128-178LLLX72148108017318
14-1Krylia Sovetov-21321101634-187LWLL610511167115518
--15=Lada Tolyatti141112650-444OLLL71064257016225

Results
Thursday, 5 November 2020
16KamAZ3-1Zenit-Izhevsk
15Zvezda Perm2-2Tyumen
15Lada Tolyatti0-8Lada Dimitrovgrad
15Nosta4-0FC Orenburg-2
15Chelyabinsk2-1Ural-2
15Volga Ulyanovsk1-1Volna
Tuesday, 10 November 2020
16Tyumen1-2Zvezda Perm
16FC Orenburg-20-0Nosta
16Ural-20-1Chelyabinsk
16Lada Dimitrovgrad0-0Lada Tolyatti
16Volna0-1Volga Ulyanovsk
Fixtures
Sunday, 4 April 2021
17Tyumen-Volga Ulyanovsk
17KamAZ-Chelyabinsk
17Zvezda Perm-Volna
17Ural-2-Zenit-Izhevsk
17Krylia Sovetov-2-FC Orenburg-2
Wednesday, 7 April 2021
17Lada Tolyatti-Novosibirsk
17Lada Dimitrovgrad-Dinamo Barnaul
Friday, 9 April 2021
18Nosta-Krylia Sovetov-2
18Chelyabinsk-Zenit-Izhevsk
18Volga Ulyanovsk-Zvezda Perm
18Ural-2-KamAZ
18Volna-Tyumen

Top Scorers
11Evgeni TYUKALOV (Zvezda Perm, 2p)
10Ruslan GALIAKBEROV (KamAZ)
Maksim ZHITNEV (Novosibirsk, 1p)
9Igor ANDREEV (Nosta, 1p)
7Danil KARPOV (Tyumen)
Aleksandr GAGLOEV (KamAZ, 3p)
Igor BELYAKOV (Chelyabinsk, 1p)
6Vladislav IGNATENKO (Nosta, 4p)
Aleksandr KOROTAEV (Tyumen, 4p)
Nikita GOLDOBIN (Zvezda Perm, 1p)
Maksim LAUK (Zvezda Perm, 2p)
5Evgeni TATARINOV (Ural-2)
4Redvan OSMANOV (KamAZ)
Nikita CHUNIKHIN (Zvezda Perm)
Ilya KARPUK (Volga Ulyanovsk)
Marat SHAIMORDANOV (Chelyabinsk)
Aleksandr GOLUBTSOV (Ural-2)
Nikita BALAKHONTSEV (Novosibirsk)
Anton MAKURIN (Novosibirsk)
Viktor LIPIN (Dinamo Barnaul, 1p)
Denis SOBOLEV (Zenit-Izhevsk)