ALB
ALB
ALG
ALG
ARG
ARG
ARM
ARM
AUS
AUS
AUT
AUT
AZE
AZE
BEL
BEL
BIH
BIH
BLR
BLR
BOL
BOL
BRA
BRA
BUL
BUL
CHI
CHI
CHN
CHN
COL
COL
CRC
CRC
CRO
CRO
CYP
CYP
CZE
CZE
DEN
DEN
ECU
ECU
EGY
EGY
ENG
ENG
ESP
ESP
EST
EST
FIN
FIN
FRA
FRA
GEO
GEO
GER
GER
GRE
GRE
HUN
HUN
IRL
IRL
IRN
IRN
ISL
ISL
ISR
ISR
ITA
ITA
JPN
JPN
KAZ
KAZ
KOR
KOR
LTU
LTU
LVA
LVA
MDA
MDA
MEX
MEX
MKD
MKD
MLT
MLT
MNE
MNE
NED
NED
NIR
NIR
NOR
NOR
PAR
PAR
PER
PER
POL
POL
POR
POR
QAT
QAT
ROU
ROU
RSA
RSA
RUS
RUS
SCO
SCO
SRB
SRB
SUI
SUI
SVK
SVK
SVN
SVN
SWE
SWE
TUR
TUR
UKR
UKR
URU
URU
USA
USA
VEN
VEN
home
account
FAQ
help
support
SA logo
A to Z

 
PFL Group 2
Premier Liga | Pervi Divizion | PFL Group 1 | PFL Group 3 | PFL Group 4 | latest | squads | Kubok

ROUND123456789101112131415
161718192021222324252627282930

Season archive

GamesGoalsHDA
1273662.886551.18%2822.05%3426.77%

League table
2020/21OverallHomeAway
PWDLFAGdfPtsFormPWDLFAPWDLFA
++1=Olimp Dolgoprudnyi1612222413+1138WXWW77001449522109
2=Zenit-2169343416+1830OWWW9711267722389
3=Dinamo-2169343422+1230OWLW9531221074031212
4=Torpedo Vladimir169342916+1330XLWW9621208731398
5+1Rodina168533323+1029XWWW9621231172321012
6-1Tver168442920+928LXLX843116784131313
7=Leningradets168352216+627OLXL73041299531107
8=Lokomotiv-Kazanka167633227+527XWWW743017793331520
9+1Murom165381922-318XLLW83231098215913
10-1Zenit Irkutsk155281523-817LLWW74121268116317
11+3Zvezda SPb164572019+117WOLX94321457025614
12+1Luki-Energiya1651101829-1116LWOL1050516136015216
13-2Enamya Truda163671418-415LLWL8224578143911
14-2Smolensk163581428-1414LOWL8323998035519
15=Kolomna1633102034-1412WWLX6123912102171122
--16=Chita151212940-315LLLX61237109009230

Results
Thursday, 12 November 2020
16Dinamo-20-0Leningradets
16Torpedo Vladimir2-2Rodina
16Enamya Truda0-2Kolomna
16Olimp Dolgoprudnyi1-0Tver
16Zvezda SPb0-0Zenit-2
16Luki-Energiya2-1Smolensk
16Murom1-1Lokomotiv-Kazanka
Wednesday, 18 November 2020
1Zvezda SPb3-0Luki-Energiya
Fixtures
Thursday, 1 April 2021
17Torpedo Vladimir-Tver
17Enamya Truda-Zenit-2
17Kolomna-Zvezda SPb
17Leningradets-Luki-Energiya
17Smolensk-Dinamo-2
Friday, 2 April 2021
17Rodina-Olimp Dolgoprudnyi
Saturday, 3 April 2021
17Lokomotiv-Kazanka-Chita
17Murom-Zenit Irkutsk

Top Scorers
14Stanislav KRAPUKHIN (Zenit-2, 2p)
8Rizvan UMAROV (Leningradets, 3p)
Arsen ZAKHARYAN (Dinamo-2)
7Georgi MAKHATADZE (Lokomotiv-Kazanka, 2p)
Aleksandr ALKHAZOV (Olimp Dolgoprudnyi, 2p)
Vladislav VOLKOV (Rodina, 7p)
Temur DZHIKIYA (Kolomna, 1p)
6Konstantin TYUKAVIN (Dinamo-2)
Vladislav GALKIN (Dinamo-2)
Mikhail AGEEV (Lokomotiv-Kazanka)
Daniil EROFEEV (Tver)
5Nikita SIMDYANKIN (Zenit-2, 1p)
Nikita ANDREEV (Torpedo Vladimir)
Igor TURSUNOV (Tver, 1p)
Ivan RAPAKOV (Murom)
Boris TSYGANKOV (Smolensk, 1p)
Yaroslav IVAKIN (Tver, 3p)
4Vladimir FILIPPOV (Zvezda SPb, 1p)
Nikolai TITKOV (Lokomotiv-Kazanka, 1p)
Dmitri KALABUKHOV (Torpedo Vladimir)
Ivan YAKOVLEV (Zenit Irkutsk)
Nikita KIREEV (Murom, 1p)
Dmitri CHERNUKHIN (Torpedo Vladimir, 2p)
Aleksandr ELOVSKIKH (Zenit-2)