ALB
ALB
ALG
ALG
ARG
ARG
ARM
ARM
AUS
AUS
AUT
AUT
AZE
AZE
BEL
BEL
BIH
BIH
BLR
BLR
BOL
BOL
BRA
BRA
BUL
BUL
CHI
CHI
CHN
CHN
COL
COL
CRC
CRC
CRO
CRO
CYP
CYP
CZE
CZE
DEN
DEN
ECU
ECU
EGY
EGY
ENG
ENG
ESP
ESP
EST
EST
FIN
FIN
FRA
FRA
GEO
GEO
GER
GER
GRE
GRE
HUN
HUN
IRL
IRL
IRN
IRN
ISL
ISL
ISR
ISR
ITA
ITA
JPN
JPN
KAZ
KAZ
KOR
KOR
LTU
LTU
LVA
LVA
MDA
MDA
MEX
MEX
MKD
MKD
MLT
MLT
MNE
MNE
NED
NED
NIR
NIR
NOR
NOR
PAR
PAR
PER
PER
POL
POL
POR
POR
QAT
QAT
ROU
ROU
RSA
RSA
RUS
RUS
SCO
SCO
SRB
SRB
SUI
SUI
SVK
SVK
SVN
SVN
SWE
SWE
TUR
TUR
UKR
UKR
URU
URU
USA
USA
VEN
VEN
home
account
FAQ
help
support
SA logo
A to Z

 
Vtora Liga Istok
Prva liga | Vtora Liga | latest | squads | Kup na Makedonija

Vtora LigaIstokZapad

ROUND123456789
101112131415161718
192021222324252627

Season archive

League table
2021/22OverallHomeAway
PWDLFAGdfPtsFormPWDLFAPWDLFA
++1=Sloga 19342114342819+945WLWW11920186105141013
+2=Pobeda2113535117+3444WWXO11731306106222111
3=Belasica Strumica2113534210+3244WWWO1171327710640153
4=Kamenica Sasa211344289+1943WWWL1181213210532157
5=Osogovo217682833-527LXWX11434191810334915
6+1Kit-Go Pehčevo2182112722+526WXLW10514148113171314
7-1Kožuf216871919+026LWXX1044211811245811
--8=Detonit Junior*2155112132-1120LLLL10433121211128920
--9=Bratstvo 072141161345-3213LLLW103161120111010225
--10=Lokomotiva Gradsko211317960-516LLLL10127519110110441

Top Scorers
14+3Bojan SPIRKOSKI (Pobeda, 1p)
12
Toshe MANOV (Osogovo, 3p)
9+4Aleksandar KOCEV (Belasica Strumica, 5p)
8+1Zoran ANDONOV (Kit-Go Pehčevo)
7
Filip DIMOSKI (Pobeda)
6
Boško STUPIĆ (Kit-Go Pehčevo, 3p)
+1Bojan IVANOV (Sloga 1934)

Ivan MITROV (Sloga 1934, 4p)

David JOSHESKI (Pobeda)
+3Atdhe MAZARI (Pobeda)
+1Vasil KRSTEV (Belasica Strumica)
5
Stefan TERZIEV (Kožuf)
+1Andrej SIMEVSKI (Sloga 1934)

Darko ALEKSOVSKI (Kamenica Sasa, 1p)

Aleksandar MILUSEV (Belasica Strumica)
4
Erkan SHAIP (Bratstvo 07)

Dimitar TRAJKOV (Belasica Strumica)

Krste TODOROV (Kožuf)

Stefan SULEV (Belasica Strumica)

Darko ANGJELESKI (Pobeda, 1p)

Petar NAJDOV (Pobeda)
Results
Saturday, 2 April 2022
21Pobeda6-0Bratstvo 07

4Spirkoski
24Spirkoski
33Mazari
36Mazari
45Spirkoski
73Mazari
21Belasica Strumica6-0Lokomotiva Gradsko

24Kocev
27Kocev
33Kocev
57Kocev
87Angov
90Krstev
21Kamenica Sasa2-0Osogovo

79Sokolovski
86Miserdovski
21Sloga 19342-1Detonit Junior*

35Ivanov
90Nastevski
79Simevski
21Kit-Go Pehčevo1-0Kožuf

30Andonov