ALB
ALB
ALG
ALG
ARG
ARG
ARM
ARM
AUS
AUS
AUT
AUT
AZE
AZE
BEL
BEL
BIH
BIH
BLR
BLR
BOL
BOL
BRA
BRA
BUL
BUL
CHI
CHI
CHN
CHN
COL
COL
CRC
CRC
CRO
CRO
CYP
CYP
CZE
CZE
DEN
DEN
ECU
ECU
EGY
EGY
ENG
ENG
ESP
ESP
EST
EST
FIN
FIN
FRA
FRA
GEO
GEO
GER
GER
GRE
GRE
HUN
HUN
IRL
IRL
IRN
IRN
ISL
ISL
ISR
ISR
ITA
ITA
JPN
JPN
KAZ
KAZ
KOR
KOR
LTU
LTU
LVA
LVA
MDA
MDA
MEX
MEX
MKD
MKD
MLT
MLT
MNE
MNE
NED
NED
NIR
NIR
NOR
NOR
PAR
PAR
PER
PER
POL
POL
POR
POR
QAT
QAT
ROU
ROU
RSA
RSA
RUS
RUS
SCO
SCO
SRB
SRB
SUI
SUI
SVK
SVK
SVN
SVN
SWE
SWE
TUR
TUR
UKR
UKR
URU
URU
USA
USA
VEN
VEN
home
account
FAQ
help
support
SA logo
A to Z

 
Prva liga
Vtora Liga | latest | squads | Kup na Makedonija

ROUND1234567891011
1213141516171819202122
2324252627282930313233

Season archive

GamesGoalsHDA
1984692.369849.49%4924.75%5125.76%

League table
2021/22OverallHomeAway
PWDLFAGdfPtsFormPWDLFAPWDLFA
1=Shkupi3323736621+4576WOXL171520458168532113
2=Akademija Pandev3319775532+2364LWWL1713223815166551717
3=Shkëndija33161344925+2461XOLW171061258166732417
4=Makedonija Gjorče Petrov33176104644+257LLXW1710432817167271827
5+1Renova33121294229+1348WWWX176651913166642316
6-1Struga331211103333+047XWWX168622012174581321
7=Bregalnica Stip33129124547-245LWLW1710433119162591428
8=Rabotnički33134162935-643WLWL1673615161761101419
-9=Skopje3398162745-1835WLWL1655616171743101128
-10=Tikveš3397173638-234WLLX1682623141715111324
--11=Borec3356222566-4121LLLW1643913271713131239
--12=Pelister3328231654-3814LWLX16268921170215733

Results
Sunday, 15 May 2022
33Rabotnički2-1Pelister
33Skopje4-1Bregalnica Stip
33Tikveš2-1Makedonija Gjorče Petrov
33Shkupi3-0Akademija Pandev
33Borec1-5Renova
33Struga1-1Shkëndija
Sunday, 22 May 2022
Skopje2-1Belasica Strumica
Tikveš4-1Voska Sport

Top Scorers
21
Sunday ADETUNJI (Shkupi, 1p)
16+1Remzifaik SELMANI (Renova, 4p)

Martin MIRCEVSKI (Akademija Pandev, 5p)
11
Ermedin ADEM (Makedonija Gjorče Petrov, 7p)

Milan ĐOKIĆ (Bregalnica Stip, 1p)
10
Ljupche DORIEV (Shkëndija, 1p)

Marjan ALTIPARMAKOVSKI (Bregalnica Stip, 1p)

Sindrit GURI (Shkëndija, 2p)
9
Martin STOJANOV (Bregalnica Stip, 3p)
8
Sefer EMINI (Makedonija Gjorče Petrov, 3p)

Anael BARGA NGOBA (Tikveš)

Arbi VOSHA (Makedonija Gjorče Petrov)

Freddy ÁLVAREZ (Shkupi, 5p)

Nemanja BOSANČIĆ (Struga, 2p)
7
Krsta ĐORĐEVIĆ (Borec)

Kristijan VELINOVSKI (Akademija Pandev)
6
Gjorgji GJORGJIEV (Borec, 2p)
+1Mario STANKOVSKI (Rabotnički, 3p)

Marjan RADESKI (Shkupi)
5
Matej CVETANOVSKI (Shkupi)

Hristijan KIROVSKI (Skopje)

Alen JASAROSKI (Skopje, 1p)
+1Shefit SHEFITI (Renova)
+1Fatjon JUSUFI (Renova)

Riste KARAKAMISEV (Tikveš)

Pepi GORGIEV (Akademija Pandev)