ALB
ALB
ALG
ALG
ARG
ARG
ARM
ARM
AUS
AUS
AUT
AUT
AZE
AZE
BEL
BEL
BIH
BIH
BLR
BLR
BOL
BOL
BRA
BRA
BUL
BUL
CHI
CHI
CHN
CHN
COL
COL
CRC
CRC
CRO
CRO
CYP
CYP
CZE
CZE
DEN
DEN
ECU
ECU
EGY
EGY
ENG
ENG
ESP
ESP
EST
EST
FIN
FIN
FRA
FRA
GEO
GEO
GER
GER
GRE
GRE
HUN
HUN
IRL
IRL
IRN
IRN
ISL
ISL
ISR
ISR
ITA
ITA
JPN
JPN
KAZ
KAZ
KOR
KOR
LTU
LTU
LVA
LVA
MDA
MDA
MEX
MEX
MKD
MKD
MLT
MLT
MNE
MNE
NED
NED
NIR
NIR
NOR
NOR
PAR
PAR
PER
PER
POL
POL
POR
POR
QAT
QAT
ROU
ROU
RSA
RSA
RUS
RUS
SCO
SCO
SRB
SRB
SUI
SUI
SVK
SVK
SVN
SVN
SWE
SWE
TUR
TUR
UKR
UKR
URU
URU
USA
USA
VEN
VEN
home
account
FAQ
help
support
SA logo
A to Z

 
Regionalliga Nordost
Bundesliga | 2.Bundesliga | 3.Liga | RL Nord | RL Nordost | RL West | RL Südwest | latest | squads | DfB Pokal

ROUND12345678910111213141516171819
20212223242526272829303132333435363738

Season archive

GamesGoalsHDA
10313.10660.00%110.00%330.00%

League table
2020/21OverallHomeAway
PWDLFAGdfPtsFormPWDLFAPWDLFA
+1 Hertha BSC Berlin II110031+23W---110031000000
2 BSG Chemie Leipzig110031+23W---110031000000
3 ZFC Meuselwitz110020+23W---000000110020
4 Bischofswerda110020+23W---110020000000
5 Berliner AK 07110032+13W---110032000000
6 VSG Altglienicke110032+13W---110032000000
7 Viktoria Berlin110021+13W---000000110021
8 Lichtenberg110021+13W---000000110021
9 FSV Luckenwalde110010+13W---110010000000
10 Carl Zeiss Jena101011+01X---101011000000
11 SV Babelsberg 03101011+01X---000000101011
12 FSV Union Fürstenwalde100123-10L---000000100123
13 TeBe Berlin100123-10L---000000100123
14 Energie Cottbus100112-10L---100112000000
15 Chemnitzer FC100112-10L---100112000000
16 Germania Halberstadt100101-10L---000000100101
17 1.FC Lokomotive Leipzig100113-20L---000000100113
18 BFC Dynamo100113-20L---000000100113
--19 Optik Rathenow100102-20L---100102000000
--20 VfB Auerbach100102-20L---000000100102

Top Scorers
2+2Rudolf NDUALU (TeBe Berlin)
1+1David URBAN (1.FC Lokomotive Leipzig)
+1Dennis BLASER (ZFC Meuselwitz)
+1Lukas BRUMME (BFC Dynamo)
+1Lukas LÄMMEL (Berliner AK 07)
+1Tino SCHMIDT (SV Babelsberg 03)
+1Jonas MICHELBRINK (Hertha BSC Berlin II)
+1Alexander DARTSCH (Chemnitzer FC)
+1Abdulkadir BEYAZIT (Berliner AK 07)
+1Til PLUMPE (FSV Luckenwalde)
+1Max OESTERHELWEG (Carl Zeiss Jena)
+1Muhammed KIPRIT (Hertha BSC Berlin II)
+1Timo MAUER (ZFC Meuselwitz)
+1Tolcay CIGERCI (VSG Altglienicke, 1p)
+1Palko DÁRDAI (Hertha BSC Berlin II)
+1Pardis FARDJAD-AZAD (Viktoria Berlin)
+1Stephane MVIBUDULU (BSG Chemie Leipzig)
+1Tomas PETRACEK (BSG Chemie Leipzig)
+1Kimmo HOVI (Viktoria Berlin)
+1Christian MLYNARCZYK (FSV Union Fürstenwalde)
+1Jakub MORAVEC (Bischofswerda, 1p)
+1Patrick KAVALIR (Bischofswerda)
+1Kemal ATICI (FSV Union Fürstenwalde)
+1Moise NGWISANI (Berliner AK 07)
+1Johannes MANSKE (VSG Altglienicke)
+1Rico GLADROW (Energie Cottbus)
+1Dennis LEMKE (VSG Altglienicke)
+1Hannes GRAF (Lichtenberg)
+1Philipp EINSIEDEL (Lichtenberg)
+1Andy WENDSCHUCH (BSG Chemie Leipzig)
Results
Saturday, 15 August 2020
1Carl Zeiss Jena1-1SV Babelsberg 03

10Oesterhelweg
13Schmidt
1Chemnitzer FC1-2Viktoria Berlin

88Dartsch
53Fardjad-Azad

81Hovi
1Energie Cottbus1-2Lichtenberg

11Gladrow
87Einsiedel

90Graf
1Hertha BSC Berlin II3-11.FC Lokomotive Leipzig

32Michelbrink
81Urban
71Kiprit
89Dárdai
1Berliner AK 073-2FSV Union Fürstenwalde

45Lämmel
68Mlynarczyk
66Ngwisani
88Atici
84Beyazit
1Optik Rathenow0-2ZFC Meuselwitz


78Mauer

90Blaser
1FSV Luckenwalde1-0Germania Halberstadt

29Plumpe
1BSG Chemie Leipzig3-1BFC Dynamo

40Petracek
90Brumme
45Mvibudulu
83Wendschuch
1Bischofswerda2-0VfB Auerbach

3(p)Moravec
36Kavalir
Sunday, 16 August 2020
1VSG Altglienicke3-2TeBe Berlin

32Lemke
31Ndualu
45Manske
42Ndualu
90(p)Cigerci