home
account
help
support
SA logo
FAQ
A to Z

 
MSFL

ROUND1234567891011121314151617
1819202122232425262728293031323334

Season archive

GamesGoals1X2
1083162.925651.85%2624.07%2624.07%

League table
2019/20OverallHomeAway
PWDLFAGdfPtsFormPWDLFAPWDLFA
1Sigma Olomouc B128132915+1425WWWX651018363031112
2FK Blansko12732247+1724WLWL7700223503224
31SK Uničov126422217+522WXWL64201356222912
43Slovan Rosice12633128+421WWLW633062630366
52Frýdek-Místek126241714+320LWLW65101136114611
61Slavia Kroměříž126152318+519LWWL631212863031110
71Odra Petřkovice125431713+419XWOW641184613299
82Vrchovina125341512+318WLOW622276631286
91Viktoria Otrokovice124441722-516LWLW53111287133514
104ČSK Uherský Brod 125162117+416WXWL7511188500539
112Baník Ostrava B124442414+1016LLLW62221486222106
121Velké Meziříčí124441621-516WLOW63211186123513
131MFK Vyškov123631416-215XWWX622279614177
1431.SC Znojmo124351419-515LXWW5212557223914
152Hlucín12336518-1312WLLL6204311613227
1611.FC Slovácko B123361525-1012LXLL623112106105315
171FC Zlín B123181724-710LLLL62131096105715
18Dolní Benešov1202101436-222LLOL60245126006924

Results
Sunday, 13 October 2019
11Baník Ostrava B0-1Hlucín
11FC Zlín B0-2Slovan Rosice
11Velké Meziříčí3-1Slavia Kroměříž
11SK Uničov3-11.SC Znojmo
11FK Blansko1-0Frýdek-Místek
11MFK Vyškov2-2Odra Petřkovice
11ČSK Uherský Brod 5-0Viktoria Otrokovice
11Dolní Benešov3-4Sigma Olomouc B
11Vrchovina2-01.FC Slovácko B
Fixtures
Sunday, 20 October 2019
12Frýdek-Místek-MFK Vyškov
12Sigma Olomouc B-Velké Meziříčí
12Hlucín-FC Zlín B
121.FC Slovácko B-FK Blansko
121.SC Znojmo-Vrchovina
12Slovan Rosice-Dolní Benešov
12Viktoria Otrokovice-Slavia Kroměříž
12Odra Petřkovice-Baník Ostrava B
12ČSK Uherský Brod -SK Uničov

Top Scorers
13Jan SILNÝ (Slavia Kroměříž, 2p)
10Radovan LOKSA (Baník Ostrava B, 1p)
7Tomáš DUBA (Vrchovina)
Mojmír CHYTIL (Sigma Olomouc B)
6Vílém GETTLER (FC Zlín B)
Tomáš ZLATOHLÁVEK (Sigma Olomouc B, 1p)
Martin SEDLO (FK Blansko)
Jakub TEPLY (Frýdek-Místek)
Tomáš KOMENDA (SK Uničov)
David BUCHTA (Baník Ostrava B)
5Šimon CHWASZCZ (ČSK Uherský Brod , 1p)
Marek NEUMANN (Odra Petřkovice, 2p)
4Róbert DEMJAN (1.SC Znojmo)
Filip ŽÁK (FK Blansko)
Tomáš MLÝNEK (Viktoria Otrokovice)
Matěj SCHWENDT (FK Blansko)
Antonín PLICHTA (Velké Meziříčí)
Daniel GREČMAL (Sigma Olomouc B)
Martin ŘEHOLA (1.FC Slovácko B, 1p)
3Marek MANČÍK (ČSK Uherský Brod )
Radim POHANKA (1.SC Znojmo)
Tomasz GOMOLA (Dolní Benešov)
Michal KLESA (MFK Vyškov)
Matyáš BLAHUTA (Dolní Benešov)
Adam VARADI (Frýdek-Místek, 1p)
Jan AMBROZEK (SK Uničov, 3p)
Aleš KRČ (SK Uničov)
Kryštof POSPÍŠIL (ČSK Uherský Brod )
Robin JOSEFÍK (ČSK Uherský Brod )
Petr MALATA (Slovan Rosice, 1p)