home
account
help
support
SA logo
FAQ
A to Z

 
Pervi Divizion

ROUND12345678910111213141516171819
20212223242526272829303132333435363738

Season archive

GamesGoals1X2
1804252.366435.56%5430.00%6234.44%

League table
2019/20OverallHomeAway
PWDLFAGdfPtsFormPWDLFAPWDLFA
1Torpedo1814133013+1743LWWL11911218750295
2Khimki1811433410+2437LWXL870119310442157
3Rotor1811252918+1135OWWW7412151211713146
41Chertanovo188821913+632WWXW82429910640104
53Baltika188552416+829WOWW841310710442149
61Shinnik188552924+529WLLW83231011105321913
73Neftekhimik188552417+729LWWW83329810523159
82SKA-Khabarovsk187652620+627XXXL1153313772321313
9Tom186841913+626XOOW10442116824287
10Chayka186661919+024WWLL832388103431111
11Olimpiec186661619-324WLLW104331012823367
123Avangard184861825-720WLXW1035211128134713
13Armavir184861519-420OXWL10361978125612
142Luch-Energiya184772126-519LLXL122461319623187
151FK Krasnodar-2184682024-418WXLO704369114251415
161Yenisey Krasnoyarsk184681527-1218WXWW713381311335714
173Spartak-2184592430-617LLXL8215914102441516
18Tekstilschik1842122140-1914LWLL82151121102171019
19Mordovia1834111328-1513LLLL102175148134814
20Fakel182610924-1512LLOO111554147115510

Results
Saturday, 19 October 2019
18Torpedo0-1Chertanovo
18Baltika1-0Neftekhimik
18Fakel0-4Shinnik
18SKA-Khabarovsk1-1Tom
18Luch-Energiya0-1Yenisey Krasnoyarsk
18Avangard2-1Tekstilschik
18Mordovia0-3FK Krasnodar-2
18Armavir0-0Rotor
18Olimpiec1-0Khimki
18Chayka2-1Spartak-2
Fixtures
Wednesday, 23 October 2019
19Torpedo-Chayka
19Rotor-Luch-Energiya
19Shinnik-Baltika
19Tom-Mordovia
19Yenisey Krasnoyarsk-Avangard
19Neftekhimik-SKA-Khabarovsk
19Khimki-Armavir
19Spartak-2-Fakel
19FK Krasnodar-2-Olimpiec
19Chertanovo-Tekstilschik

Top Scorers
10Aleksandr RUDENKO (Spartak-2, 1p)
Ivan SERGEEV (Torpedo, 1p)
9Denis MAKAROV (Neftekhimik, 2p)
Adlan KATSAEV (SKA-Khabarovsk, 3p)
8Mikhail MARKIN (Baltika, 2p)
Amur KALMYKOV (Armavir)
7Vladislav SARVELI (Chertanovo)
Kamran ALIEV (Khimki)
Merabi URIDIYA (Neftekhimik)
6Igor LEBEDENKO (Torpedo, 1p)
ALLEF de Andrade (Baltika, 1p)
German ONUGKHA (FK Krasnodar-2)
Said ALIEV (Luch-Energiya, 2p)
Sergei SAMODIN (Shinnik)
5Mukhammad SULTONOV (Rotor, 2p)
Igor PORTNYAGIN (Olimpiec)
Elidar NIZAMUTDINOV (Shinnik, 3p)
4Aleksandr RADCHENKO (Tekstilschik)
Ivan OLEINIKOV (Shinnik)
Maksim PALIENKO (Olimpiec)
Roman MINAEV (Avangard)
Ilya KUKHARCHUK (Khimki, 1p)
Maksim ZHITNEV (Tom)
Vladimir DYADYUN (Khimki)
Dmitry TSYPCHENKO (Chertanovo)
Artem POLYARUS (Khimki)
Kamil MULLIN (Rotor)
Maksim KAZANKOV (Tom, 2p)
Anzor SANAYA (Rotor)
Pavel KIREENKO (Tom)