ALB
ALB
ALG
ALG
ARG
ARG
ARM
ARM
AUS
AUS
AUT
AUT
AZE
AZE
BEL
BEL
BIH
BIH
BLR
BLR
BOL
BOL
BRA
BRA
BUL
BUL
CHI
CHI
CHN
CHN
COL
COL
CRC
CRC
CRO
CRO
CYP
CYP
CZE
CZE
DEN
DEN
ECU
ECU
EGY
EGY
ENG
ENG
ESP
ESP
EST
EST
FIN
FIN
FRA
FRA
GEO
GEO
GER
GER
GRE
GRE
HUN
HUN
IRL
IRL
IRN
IRN
ISL
ISL
ISR
ISR
ITA
ITA
JPN
JPN
KAZ
KAZ
KOR
KOR
LTU
LTU
LVA
LVA
MDA
MDA
MEX
MEX
MKD
MKD
MLT
MLT
MNE
MNE
NED
NED
NIR
NIR
NOR
NOR
PAR
PAR
PER
PER
POL
POL
POR
POR
QAT
QAT
ROU
ROU
RSA
RSA
RUS
RUS
SCO
SCO
SRB
SRB
SUI
SUI
SVK
SVK
SVN
SVN
SWE
SWE
TUR
TUR
UKR
UKR
URU
URU
USA
USA
VEN
VEN
home
account
FAQ
help
support
SA logo
A to Z

 
National League
Premier League | Championship | League 1 | League 2 | National League | NL North/South | latest | squads | cups

ROUND1234567891011121314151617181920212223
2425262728293031323334353637383940414243444546

Season archive

GamesGoalsHDA
12302.50433.33%216.67%650.00%

League table
2019/20OverallHomeAway
PWDLFAGdfPtsFormPWDLFAPWDLFA
++1 FC Halifax110041+33W---000000110041
+2 Sutton United110031+23W---000000110031
+3 Woking110020+23W---000000110020
+4 Dover Athletic110021+13W---000000110021
+5 Wrexham110021+13W---110021000000
+6 Torquay United110021+13W---110021000000
+7 AFC Fylde110021+13W---000000110021
8 Eastleigh110010+13W---110010000000
9 Barnet110010+13W---110010000000
10 Maidenhead United110010+13W---000000110010
11 Solihull Moors101022+01X---000000101022
12 Harrogate Town101022+01X---101022000000
13 Bromley101000+01O---000000101000
14 Chorley101000+01O---101000000000
15 Boreham Wood100112-10L---000000100112
16 Chesterfield100112-10L---100112000000
17 Aldershot Town100112-10L---100112000000
18 Barrow100112-10L---000000100112
19 Stockport County100101-10L---100101000000
20 Notts County100101-10L---000000100101
--21 Yeovil Town100101-10L---000000100101
--22 Hartlepool United100113-20L---100113000000
--23 Dagenham & Redbridge100102-20L---100102000000
--24 Ebbsfleet United100114-30L---100114000000

Top Scorers
2+2Harry BEAUTYMAN (Sutton United)
+2Alfie PAVEY (Dover Athletic)
1+1Jake CASSIDY (Maidenhead United)
+1Kane FERDINAND (Woking)
+1Simeon AKINOLA (Barnet, 1p)
+1Niall MAHER (FC Halifax)
+1Nathan BLISSETT (Solihull Moors)
+1John GODDARD (Ebbsfleet United)
+1Danny ROWE (AFC Fylde, 1p)
+1Joe LEESLEY (Harrogate Town)
+1Gimé TOURÉ (Hartlepool United)
+1Moussa DIARRA (Woking)
+1Cameron KING (FC Halifax)
+1Josh GRANITE (Barrow)
+1Jonathan HOOPER (Wrexham)
+1Bobby GRANT (Wrexham)
+1Neill BYRNE (AFC Fylde)
+1Jack EARING (FC Halifax)
+1Nathan CLARKE (FC Halifax)
+1Will RANDALL (Sutton United)
+1Mark BECK (Harrogate Town)
+1Connor SHIELDS (Aldershot Town)
+1Reda JOHNSON (Eastleigh)
+1Paul McCALLUM (Solihull Moors)
+1Opi EDWARDS (Torquay United)
+1Jamie REID (Torquay United)
+1Tyrone MARSH (Boreham Wood)
+1Scott BODEN (Chesterfield)
Results
Saturday, 3 August 2019
1Barnet1-0Yeovil Town

61(p)Akinola
1Chesterfield1-2Dover Athletic

72Boden
77Pavey

85Pavey
1Hartlepool United1-3Sutton United

45Touré
7Beautyman

23Beautyman

90Randall
1Stockport County0-1Maidenhead United


79Cassidy
1Torquay United2-1Boreham Wood

61Edwards
90Marsh
63Reid
1Wrexham2-1Barrow

47Hooper
13Granite
61Grant
1Dagenham & Redbridge0-2Woking


7Ferdinand

53Diarra
1Aldershot Town1-2AFC Fylde

75Shields
29Byrne

63(p)Rowe
1Chorley0-0Bromley
1Harrogate Town2-2Solihull Moors

55Beck
35Blissett
57Leesley
66McCallum
1Ebbsfleet United1-4FC Halifax

39Goddard
11King

70Maher

72Earing

90Clarke
1Eastleigh1-0Notts County

13Johnson